MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzicy Glinika zostali liderami tabeli

Marek Podraza
Podopieczni Przemysława Cygana rozegrali pasjonujące spotkanie z młodzikami Popradu Muszyna, wygrywając je 3:2.

Grający w pierwszej lidze młodzików Okręgowego Związku Piłki Nożnej Nowy Sącz piłkarze Glinika Gorlice w ostatniej kolejce spotkań podejmowali na własnym boisku lidera rozgrywek Poprad Muszyna. Był to pasjonujący mecz, w którym w pierwszej połowie wygrywali przyjezdni, a w drugiej połowie role się odwróciły i zwycięzcą całego meczu został Glinik Gorlice.

- Młodzi zawodnicy Glinika do meczu z Popradem Muszyna przystąpili zbyt pewni siebie, bowiem w pierwszej rundzie wygrali na wyjeździe w Muszynie 3:0. Już pierwsza akcja gości zakończyła się bramką. Glinik atakował cały czas, jednak nie wykorzystał kilku znakomitych okazji, a Poprad po kontrze zdobył kolejnego gola i nie zapowiadało się ciekawie - komentuje Przemysław Cygan, trener młodzików Glinika Gorlice.

Cenne wskazówki trenera Cygana podczas przerwy przyniosły oczekiwany efekt i zupełnie inną grę naszych graczy. - Na drugą połowę nasi chłopcy wyszli całkowicie odmienieni i bardzo zmobilizowani. Na bramkę gości przeprowadzali atak za atakiem. W efekcie w bardzo krótkim czasie zdobywamy trzy bramki wygrywamy ten dramatyczny mecz 3:2. Były jeszcze okazje do zdobycia bramki, ale nie udało się ich wykorzystać. Natomiast goście w drugiej połowie zostali całkowicie zdominowani. Widać było, że chyba byli pewni zwycięstwa, ale stało się inaczej - dodaje trener Przemysław Cygan.

Dwie znakomite bramki w tym meczu zdobył dla naszego zespołu Dawid Piotrowski, a trzecią Dawid Gryzik.vPo tym meczu młodzicy Glinika Gorlice zostali liderami tabeli, mając po sześciu kolejkach 13 zdobytych punktów. W rozegranych dotychczas spotkaniach zdobyli 16 goli i stracili tylko dziewięć. - Na taki wynik złożyły się cztery zwycięstwa, jeden remis i jedna porażka. Na kolejny mecz nasz zespół wyjeżdża do Sandecji Nowy Sącz. Nie ukrywam, że liczę na kolejne dobre spotkania z udziałem moich młodzików - dodaje trener Przemysław Cygan.