Prace na linii kolejowej w Nowym Sącz. Najnowsze zdjęcia
Trwa modernizacja linii kolejowej nr 104 na odcinku Nowy Sącz - Klęczany. Rozpoczęte w Nowym Sączu zadanie będzie kosztowało 773 miliony. Nie będą to tylko i wyłącznie roboty kolejowe, równolegle to także przebudowa dróg, chodników.
Łącznie w Nowym Sączu jest 11 punktów (gdzie tory przecinają drogi), które muszą zostać zmodernizowane, a prace tam będą trwały miesiącami, nawet do dwóch lat. PKP Polskie Linie Kolejowe opublikowały najnowsze zdjęcia wykonane dronem. Można tam zobaczyć jak wyglądają prace i co już udało się zrobić. Powstaje już nowy most kolejowy na Dunajcu, obecnie trwa budowa podpór tymczasowych. Jak informuje rzecznik PKP Piotr Hamarnik ciężkie maszyny budowlane wzmacniają grunt pod nasypem kolejowym w sąsiedztwie ul. Węgierskiej w Nowym Sączu. Tam już kilka miesięcy temu został wyburzony wiadukt kolejowy.
Już od listopada zamknięta jest droga w rejonie przejazdu kolejowego na ul. Kolejowej oraz skrzyżowania ul. Zielonej i Asnyka. Na na najnowszych zdjęciach z ul. Asnyka można zobaczyć betonową konstrukcję, na której za jakiś czas znajdą się tory. Pozwoli to na budowę bezkolizyjnego skrzyżowania torów z drogą - zwiększy się bezpieczeństwo ruchu. Prace przy obniżeniu nawierzchni przy wiadukcie na ul. Zielonej zaplanowano jednocześnie z budową nowego wiaduktu przy ul. Kolejowej.
- Połączenie realizacji robót przy obu wiaduktach pozwoli także uniknąć dwukrotnych prac oraz zmian w ruchu drogowym i sprawnie przeprowadzić inwestycje. Zwłaszcza, że obydwa obiekty będzie dzielić odległość około 50 metrów - wyjaśnia Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP PLK.
Ze Starowiejskiej na Krakowską
Obecnie także na ul. Starowiejskiej postępuje budowa nowego wiaduktu kolejowego. W najbliższym czasie zostanie przywrócony w tym miejscu ruch samochodów, a wykonawcy przeniosą się na ul. Krakowską, gdzie również powstanie nowy wiadukt.
W ramach inwestycji przewidziana jest kompleksowa przebudowa wiaduktu na obu ulicach w sposób umożliwiający przejazd pod nim pojazdom ciężarowym. To jednak spowoduje zamknięcie drogi na okres dwóch lat. Obawiają się tego nie tylko mieszkańcy gminy Chełmiec, ale również samorządy. Sądecki urząd miasta zwrócił się do PKP PLK z prośbą o zamknięcie drogi dopiero po egzaminach maturalnych.
Ulica Krakowska w Nowym Sączu jest bowiem jedną z najbardziej ruchliwych ulic w mieście. Jak wynika bowiem ze statystyk około sześćdziesiąt procent uczniów sądeckich szkół ponadpodstawowych dojeżdża do nich spoza Nowego Sącza i może to być dla nich dużym utrudnieniem.
Harmonogram prac w Nowym Sączu przy modernizacji linii kolejowej
Przejazd kolejowy na ul. Tatrzańskiej prowadzący na osiedle Wólki ma zostać zamknięty po zakończeniu robót. Na ul. Jadwigi Wolskiej ma powstać przejście podziemne.
Kolejną dużą zmianą jaka szykuje się podczas tej inwestycji to likwidacja przejazdu kolejowego na ul. Szwedzkiej. Dojazd do budynku Domu Brata Alberta zostanie zachowany, natomiast po przeciwnej stronie torów w skarpie zostanie wykonana droga równoległa, która będzie wymagała sporych wzmocnień w skarpie. Budynki, które się tam znajdują będą kontrolowane pod kątem drgań. Na ul. św. Heleny ma powstać przejście podziemne.
- Fajfy w "Sanatorium miłości". Kuracjusze tańczyli w Hawanie w Krynicy Zdroju
- Dla takich widoków warto wstać skoro świt. Tatry widziane z Malnika
- To największa w Polsce mofeta! Unikatowa atrakcja turystyczna. Czekają ją zmiany
- Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach oficjalnie otwarte!
- Przyciągnie turystów i ozdobi Nowy Sącz. Ostateczna koncepcję odbudowy zamku
- Memy z Nowym Sączem w tle. Z czego najczęściej śmieją się internauci?