Chwile grozy przeżyli uczestnicy wycieczki z Warszawy do Grywałdu. Ich autobus, którym podróżowali zapalił się na DK 28 w Mszanie Dolnej. Na szczęście strażakom w porę udało się pożar pojazdu ugasić.
Do zdarzenia doszło w piątek ok 16.15 na ul. Słomka w Mszanie Dolnej na drodze krajowej 28. Pożar wybuchł w tylnej części wycieczkowego autobusu. Prawdopodobnie zapaliła się turbina. Kierowca szybko zjechał na pobocze, a 60 harcerzy wraz z czwórką opiekunów szybko ewakuowało się z zapalonego pojazdu.
- Nikt w tym wypadku na szczęście nie ucierpiał, a młodzież bezpiecznie opuściła autobus. Strażacy szybko ugasili pożar i nie było bezpośredniego zagrożenia dla podróżujących - mówi Jolanta Mól, rzecznik KPP w Limanowej.
Dla uczestników wycieczki pracownicy Centrum Zarządzania Kryzysowego w Limanowej, przygotowali tymczasowe lokum, gdzie młodzi ludzie będą oczekiwać na podstawiony przez organizatorów zastępczy autobus. Będą oni kontynuowali swoją podróż do Grywałdu.
Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji.
Zaloguj się lub załóż konto
Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.
Podaj powód zgłoszenia
L
Lens
Autobus firmy KL Team , firma ta posiada wiele wadliwych pojazdów , aby wyjechał za bramę śmiesznego podwórkowego warsztatu . Do czasu tragedii wyjdą brudy