W sobotę w 78. rocznicę „czarniej niedzieli” przed pamiątkową tablicą na budynku dzisiejszej Komendy Powiatowej Policji zgromadzili się członkowie rodzin, poseł, przedstawiciele władz miasta i policji.
Złożono kwiaty i zapalono znicze. Przypomniano też raz jeszcze wydarzenia tamtej tragicznej niedzieli 23 czerwca 1940 roku, kiedy to aresztowano 35 myśleniczan i wywieziono ich do aresztu w Krakowie, a stamtąd do fortów w Krzesławicach, gdzie zostali rozstrzelani. Miejsce corocznych spotkań myśleniczan, którzy pamiętają o tamtych tragicznych wydarzeniach, nie jest przypadkowe. To właśnie tu zgromadzono aresztowanych. Na zachowanych fotografiach, których powiększone reprodukcje zawieszono w dniu rocznicy na budynku, widać ich stojących z rękami w górze i niemieckich żołnierzy z karabinami w rękach.
nie przestaniemy do UE wybierać jako przedstawicieli Polski zakamuflowanych żydów ,folksdoiczów ,targowiczan, sprzedawczyków i donosicieli na Polskę!!!!!!!!!!!!!!!!
M
Maciejas
KOLEJNY DOWÓD NA BESTIALSTWO NIEMIEC ! BARDZO DOBRZE ŻE PRZYPOMINANY ! A ZAPŁATY ZA TO BARBARZYŃSTWO NIE MA !!! OCZYWIŚCIE NIEMCY UREGULOWALI OSTATNIMI LATY RATĘ ODSZKODOWAWCZĄ ZA I WŚ FRANCUZOM ! IZRAEL MIMO ŻE GO NIE BYŁO W CZASIE II WŚ TEŻ DOSTAŁ A MY NIC !!! DOKĄD TO TAK BĘDZIE TRWAŁO !!!