Na linii strzałów myśliwych wędkarze, kobiety i dzieci

  Na linii strzałów myśliwych wędkarze, kobiety i dzieci

  Zdjęcie autora materiału
  Bogumił Storch

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  W okolicy Oświęcimia myśliwi idący ze strzelbami i psami, to częsty widok, szczególnie w weekendy. Mieszkańcy zaczynają się ich bać, bo polują zbyt blisko
  1/3
  przejdź do galerii

  W okolicy Oświęcimia myśliwi idący ze strzelbami i psami, to częsty widok, szczególnie w weekendy. Mieszkańcy zaczynają się ich bać, bo polują zbyt blisko domów i miejsc, gdzie chodzą na spacery ©Sebastian Wołosz

  Myśliwi strzelają tuż nad głowami ludzi. W Zaborzu nie zamierzają żyć w strachu. Po buncie na Facebooku, strzelających śrutem w kierunku mieszkańców i domów szuka policja. Do bulwersujących zdarzeń dochodziło także w Rokowie, ale tu ludzie się boją i wolą milczeć.


  W Zaborzu (gm. Oświęcim) kilka dni temu strzelano śrutem w kierunku domów i ludzi. Z kolei w Rokowie (gm. Wadowice) ostrzelano m.in. wędkarzy, a jedną z kobiet zraniono w nogę przed jej własnym domem.

  Natomiast we Frydrychowicach (gm. Wieprz) pod koniec sierpnia ktoś śrutem atakował dzieci podczas nauki jazdy konnej na terenie stadniny.

  Od kilku miesięcy docierają do nas coraz to bardziej niepokojące sygnały o bandyckim zachowaniu osób, podających się za myśliwych. Ci czują się bezkarni, bo - jak do tej pory - nikogo nie udało się policji zatrzymać.

  - Doszło nawet do tego, że przed domem nie możemy czuć się bezpiecznie - przyznaje jedna z mieszkanek Rokowa. Nie chce się przedstawić. - W kołach łowieckich często są urzędnicy, czasem i policjanci albo sędziowie. Strach się im narazić - tłumaczy.

  Zmowę milczenia przerwali jednak mieszkańcy Zaborza pod Oświęcimiem. Najpierw skrzyknęli się na Facebooku, a potem wymogli na samorządowcach, by coś z tym problemem zrobili. Są już pierwsze efekty.

  - Koło łowieckie obiecało nam, że zmienią rewir, na którym polują, tak by był bardziej oddalony od miejsc, gdzie przebywają ludzie - mówi Jacek Mydlarz, radny gminy Oświęcim. W sprawę zaangażował się też wójt Albert Bartosz.

  Czytaj także:

  Sprawę zgłoszono policji



  Dowody dostarczyli mieszkańcy, przynosząc do urzędu gminy śrut, którym do nich strzelano.

  Ludzie mieszkający i posiadający działki w pobliżu stawów w Zaborzu w słoneczne weekendy zamiast wypoczywać w swoich ogródkach, na zewnątrz wychodzą z duszą na ramieniu. Powód? Dookoła ich głów gwiżdżą kulki śrutu. Okolicę do polowań upodobali sobie myśliwi, którzy za cel biorą sobie kaczki.

  - Już od dawna tak jest. Chodziłam tam z psami na spacery, ale strach - opowiada Beata Kostka z Oświęcimia, która nad tamtejsze stawy ma bardzo blisko.

  Polowania odbywają się też często nad stawami na granicy Oświęcimia i Grojca. Małgorzata Mosur niespełna rok temu na rowerze jechała publiczną drogą między stawami. - Grupka myśliwych ze strzelbami stała na skraju jezdni i mierzyła w stronę ptaków - opowiada. Ich psy co jakiś czas wskakiwały do wody i przynosiły zdobycz.

  - Ludziom z okolicy te hałasy przeszkadzają. Jest też strach, bo przecież te stawy nie są jakieś bardzo wielkie. Nieraz słychać, jak kule uderzają po liściach koło naszych domów. Kiedy dostaniemy my albo nasze samochody? - denerwuje się kobieta mieszkająca na ul. Kolistej w Stawach Grojeckich.

  Wpisy na Facebooku



  Sprawa polowań stała się głośna kilka dni temu, gdy Iwona Pasternak wrzuciła post na Facebooka: „Dzień dobry. Dziś po raz kolejny zostaliśmy „potraktowani” śrutem, który ląduje na naszych domach, samochodach, oknach [...]. Ładna pogoda, wychodzimy przed dom, a tu śrut leci na głowę”.

  Pod postem posypały się komentarze od ludzi, którzy przeżyli to samo. Nie chcą dłużej żyć w obawie, że ktoś z nich oberwie.

  „ Z tymi polowaniami to jest naprawdę problem. Strzelają praktycznie co tydzień w soboty i niedziele, jak wyjść na spacer koło stawów, skoro ma się wrażenie, że zaraz się zostanie trafionym” - napisała jedna z internautek.

  W końcu o sprawie zawiadomiono mundurowych.

  - Policjanci prowadzą ustalenia w tym temacie. Natomiast nie mamy zgłoszenia, aby ktoś został ranny lub że zostało uszkodzone jakiekolwiek mienie - mówi Małgorzata Jurecka, rzecznik oświęcimskiej policji. To jedyne zgłoszenie, które dotyczy polowań, jakie obecnie prowadzi policja.

  Mieszkańcy Zaborza po pomoc poszli też do Urzędu Gminy Oświęcim. Jako dowód mieli śrut, który został już przekazany policji. Wedle wstępnych ustaleń wynika, że jego stan sugeruje, iż strzały oddano z odległości mniejszej, niż jest ona dozwolona. Jak jednak poinformował na Facebooku wójt Albert Bartosz, był to prawdopodobnie śrut sportowy, a nie myśliwski.

  Ludzi nie obchodzi, czym ktoś strzela. Chcą mieć spokój. Postanowili, że niezależnie od policyjnego dochodzenia postarają się zrobić porządek z myśliwymi. O pomoc w tym poprosili radnych gminy: Jacka Mydlarza, Pawła Jezierskiego oraz Piotra Śreniawskiego.

  Rozmowy z myśliwymi



  - We trójkę wybadaliśmy problem. W rozmowie z łowczym z tych terenów, Janem Nykazą z koła łowieckiego Cyranka, wstępnie uzgodniliśmy, że zmieni się teren, na którym myśliwi polują. Jest szansa, że przeniosą się oni znacznie dalej od miejsc, w których przebywać mogą ludzie - wyjaśnia radny Jacek Mydlarz.

  Jak dodaje, myśliwi nie wykluczają, że za wydarzeniami opisywanymi przez mieszkańców, mogą stać ich koledzy.

  - Usłyszałem, że nie każdego z członków da się cały czas kontrolować, ale w klubie łowieckim przypomniane zostaną raz jeszcze zasady polowania, tak by nie było wątpliwości, co do tego, gdzie i jak wolno polować. Zwrócił im na to uwagę też wójt gminy. Mam nadzieję, że strzały ustaną - dodaje Jacek Mydlarz.

  Podkreśla, że tylko dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności, która zmobilizowała do działania urzędników i policję, można ukrócić praktyki, do których tu dochodziło.

  Odwagi, by o nieodpowiedzialnych zachowaniach podczas polowań głośno mówić, zabrakło natomiast w Rokowie (gm. Wadowice), gdzie m.in. ostrzelano wędkarzy, postrzelono śrutem w nogę jedną z kobiet tuż przed jej domem, a nawet oddano strzały w pobliżu placu zabaw. Tutaj miejscowi też skarżą się, że do podobnych sytuacji dochodzi bardzo często, ale nie chcą wypowiadać się pod nazwiskiem.

  - W kołach myśliwskich pełno jest urzędników, pracodawców i innych wpływowych w gminie osób a nawet policjantów. Nie chcę im się narazić, bo potem mogą mi się odwdzięczyć za donosy - wyjaśnia jeden z mieszkańców.

  Zasady polowań w Polsce reguluje prawo łowieckie.

  1. Polować wolno tylko i wyłącznie na terenach obwodów łowieckich. Poza nimi jest zabronione i może odbywać się tylko na podstawie specjalnego zezwolenia ministra rolnictwa i leśnictwa.
  2. Zabrania się celowania i strzelania do zwierzyny, jeżeli za nią lub przed nią znajdują się myśliwi, inne osoby lub zwierzęta gospodarskie, budynki lub pojazdy, a odległość nie gwarantuje bezpieczeństwa strzału.
  3. Nie wolno polować w odległości mniejszej niż 100 od zabudowań i 500 od zgromadzeń publicznych.
  4. Przy przechodzeniu przez tereny zabudowane, broń musi być zawsze rozładowana.
  5. Zasięg śrutu wynosi 200-400 m, w zależności od jego wielkości. Może mieć od 1,5 do 4,5 milimetra. Rozsiew śrutu o średnicy 2,5 mm wynosi w odległości 150 metrów 46 m.




  WIDEO: Co Ty wiesz o Krakowie?

  Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

  Komentarze (41)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wędkarz to potencjalny morderca i sadysta

  Anty Wszyscy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Jeżeli myśliwi to potencjalni mordercy i sadyści to kim są wędkarze, rybacy, rolnicy, pracownicy ubojni i masarni i tak dalej. Dlaczego kupujecie mięso i jego pezetwory, buty kurtki jeżeli...rozwiń całość

  Jeżeli myśliwi to potencjalni mordercy i sadyści to kim są wędkarze, rybacy, rolnicy, pracownicy ubojni i masarni i tak dalej. Dlaczego kupujecie mięso i jego pezetwory, buty kurtki jeżeli jesteście tacy EKOLODZY? zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niebezpieczni myśliwi i niebezpieczne strzelanie.

  Nowak ze WSI (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Skoro zasięg śrutu 200-400 m to odległość polowania - strzelania od domów ( samochody dzieci powinna być ustawowo co najmniej 400 m). Dlaczego mordując bezbronne zwierzeta bezkarnie ( bo , który...rozwiń całość

  Skoro zasięg śrutu 200-400 m to odległość polowania - strzelania od domów ( samochody dzieci powinna być ustawowo co najmniej 400 m). Dlaczego mordując bezbronne zwierzeta bezkarnie ( bo , który się przyzna) mogą niszczyć karoserię, tłuc szyby ?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  myśliwi

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  każdy tzw myśliwy to potencjalny morderca i rzeczywisty sadysta psychopata. Te śmieci nie są godne nazywania ich ludźmi! Bojkotować te zwyrodniałe bydlęta na każdym kroku,nie mówić dzień dobry nie...rozwiń całość

  każdy tzw myśliwy to potencjalny morderca i rzeczywisty sadysta psychopata. Te śmieci nie są godne nazywania ich ludźmi! Bojkotować te zwyrodniałe bydlęta na każdym kroku,nie mówić dzień dobry nie obsługiwać w sklepach nie wpuszczać do restauracji! wśród ludzi nie ma miejsca dla tych zwyrodnialców których należy lokować gdzie między mordercami a pedofilami!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Końca nie widać

  Polanczanka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Może nie tak na Maslochu, ale konkretnie przy stawach w Polance na dalachowicach można oddać spotkać bardzo często. Nie da się spokojnie chodzić po ogrodzie, śruty lecąc po dachu spadają nawet na...rozwiń całość

  Może nie tak na Maslochu, ale konkretnie przy stawach w Polance na dalachowicach można oddać spotkać bardzo często. Nie da się spokojnie chodzić po ogrodzie, śruty lecąc po dachu spadają nawet na auta... zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Polanka Wielka

  Mieszkaniec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  W Polance Wielkiej na "maslochu" (dwa stawy obok siebie) to samo... Śruty lataja po dachach i samochodach a mysliwi nie widzą problemu Sasiad wszystko nagrał nawet kamera.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KŁUSOLE

  GREEN (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

  WE WSI RUDAWICA WOJ. LUBUSKIE POWIAT ŻAGAŃ PSEUDO MYŚLIWI STRZELAJĄ POZA OBWODEM W STRONĘ DOMÓW I POLICJA ICH CHRONI JAK MOŻE, MOŻE TĄ SPRAWĄ KTOŚ SIĘ ZAINTERESUJE STRATY DLA SKARBU PAŃSTWA...rozwiń całość

  WE WSI RUDAWICA WOJ. LUBUSKIE POWIAT ŻAGAŃ PSEUDO MYŚLIWI STRZELAJĄ POZA OBWODEM W STRONĘ DOMÓW I POLICJA ICH CHRONI JAK MOŻE, MOŻE TĄ SPRAWĄ KTOŚ SIĘ ZAINTERESUJE STRATY DLA SKARBU PAŃSTWA MOGĄ SIĘGAĆ PARĘ MILIONÓW PONIEWAŻ PROCEDER TRWA OD 1991 ROKU , A MIEJSCOWA PROKURATURA ROBI TO SAMO CO POLICJA.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  PLOTY PLOTY PLOTY>

  Polujący (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

  Do GREEN. A ja słyszałem że pędzisz bimber bijesz żonę i pijesz wodę po pierogach. Jeśli masz jakieś wiadomości na temat przestępstwa to moim skromnym zdaniem powinieneś skontaktować się z...rozwiń całość

  Do GREEN. A ja słyszałem że pędzisz bimber bijesz żonę i pijesz wodę po pierogach. Jeśli masz jakieś wiadomości na temat przestępstwa to moim skromnym zdaniem powinieneś skontaktować się z prokuraturą albo przynajmniej ze strażą łowiecką bo pamiętaj że osoba która wie o popełnionym przestępstwie a zataja je może być postawiona przed sądem. Rzucasz faktami, datami ale w tym momencie to zwykłe tchórzowskie pomówienia.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odp

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  do Ploty Ploty Ploty ale ty napewno jesteś jednym z tych zwyrodnialców . najlepiej było by gdyby cie drugi podobny tobie pomylił z dzikiem i obyś zdychał w męczarniach śmieciu tak jak dla swoich...rozwiń całość

  do Ploty Ploty Ploty ale ty napewno jesteś jednym z tych zwyrodnialców . najlepiej było by gdyby cie drugi podobny tobie pomylił z dzikiem i obyś zdychał w męczarniach śmieciu tak jak dla swoich zboczonych fantazji zadajecie cierpienia zwierzętom sadysto zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bez komentarza

  Polujący (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  Skoro myśliwi jeżdżą Ci po polu i niszczą trawę (choć nie sądze aby zniszczyli ją bardziej niż Twoje konie) proponuje abyś wystosował pismo do zarządu koła. W moim obwodzie rolnicy mają wręcz...rozwiń całość

  Skoro myśliwi jeżdżą Ci po polu i niszczą trawę (choć nie sądze aby zniszczyli ją bardziej niż Twoje konie) proponuje abyś wystosował pismo do zarządu koła. W moim obwodzie rolnicy mają wręcz pretensje że zbyt rzadko zaglądamy na ich pola bo dziki i jelenie robią im szkody. Jeśli chodzi o strzelanie w pobliżu zabudowań to kluczowe jest tu słowo w "pobliżu". prawo nakazuje że nie wolno strzelać w odległości mniejszej niż 100m od domu. Proponuje więc najpierw zapoznać się z tematem. Po za tym skoro myśliwi zaglądają na Twoją ziemię to najprawdopodobniej występuje tam zwierzyna , która nie jest Twoja a skarbu państwa i na mocy ustawy myśliwi mają prawo na nią polować. Nie bez znaczenia jest również fakt że ta zwierzyna robi szkody. Być może Tobie niewielkie bo hodujesz konie ale Twoi sąsiedzi, którzy uprawiają zboża, kukurydzę, ziemniaki i buraki na pewno są innego zdania i im widok myśliwego nie przeszkadza. Ale mam kompromis: Zaproponuj myśliwym, że nie życzysz sobie ich widzieć tyle że za szkody powstałe u sąsiadów zapłacisz z własnej kieszeni tak jak oni to robią gdy wystąpią u nich szkody.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bez komentarza

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ostatnie zdanie ! Każdy potrafi pyszczyć , każdy z tych zbuntowanych zna sie na prawie , medycynie , polityce i łowiectwie ale ........
  mała kartka , kilka zdań iiiiii nie wyrażam zgody na...rozwiń całość

  Ostatnie zdanie ! Każdy potrafi pyszczyć , każdy z tych zbuntowanych zna sie na prawie , medycynie , polityce i łowiectwie ale ........
  mała kartka , kilka zdań iiiiii nie wyrażam zgody na polowania na moich polach. Niech wskażą jednego właściciela , który dostarczył takie pismo do KŁ . NIKT . Pisma sa ale o odszkodowanie . zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pomyłeczka

  Polujący (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Ten komentarz powinien wylądować pod postem Leszka. Sory.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tzw. myśliwi ...

  irena (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  W DZISIEJSZYCH CZASACH MYŚLISTWO POWINNO BYĆ ZAKAZANE . Dawniej to miało sens ,kiedy mężczyźni musieli iść na polowanie żeby wyżywić rodzinę ...Teraz uzbrojeni po zęby zwyrodnialcy idą mordować dla...rozwiń całość

  W DZISIEJSZYCH CZASACH MYŚLISTWO POWINNO BYĆ ZAKAZANE . Dawniej to miało sens ,kiedy mężczyźni musieli iść na polowanie żeby wyżywić rodzinę ...Teraz uzbrojeni po zęby zwyrodnialcy idą mordować dla zabawy i przyjemności . To są po prostu psychopaci ! Normalny człowiek ze zdrową psychiką unika zabijania ...
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Droga tzw Irenko

  Polujący (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 7

  Oczywiście zdaje sobie sprawę,że mój wpis zaginie w morzu hejtu i komentarzy wszechwiedzących, nie mniej jednak pozwól , że wyraże swój pogląd.
  1. W dzisiejszych czasach łowiectwo co prawda nie...rozwiń całość

  Oczywiście zdaje sobie sprawę,że mój wpis zaginie w morzu hejtu i komentarzy wszechwiedzących, nie mniej jednak pozwól , że wyraże swój pogląd.
  1. W dzisiejszych czasach łowiectwo co prawda nie jest jedynym sposobem zdobycia pożywienia ale aby przetrwały te "inne sposoby. To potrzebne jest łowiectwo. Mówiąc prościej aby rolnik mógł dla Ciebie wychodować świnię, czy kartofle, myśliwy musi redukować zwierzynę, która zjada to co teoretycznie powinno trafić na Twój stół. Od okoł 30 lat zwierzyny gróbej w Polsce przybywa i przybywa związanych z tym szkód w uprawach rolnych więc aby dać szanse "Twojemu" obiadowi (niech nawet będzie wegański) jakiś myśliwy musi po nocach pilnować rolnikowi pola, chroniąc tymsamym Polskiego rolnika i jego rodzinę przed bankructwem.
  2. Stwierdziłaś , że myśliwi to psychopaci i mordercy. A kimże Ty jeste gdy zjadasz przysłowiowego schaboszczaka? Padlinożercą? A może jesteś na tyle naiwna aby uważać że świnka jest brzydka i należy ją zabijać a sarenka ładna więc powinna żyć? Swoją drogą mam pytanie czy sprzedawce w sklepie od którego kupujesz mięso również nazywasz psychopatą i mordercą czy może Twoja wrażliwość i współczucie dla zwierząt kończy się wraz z burczeniem w brzuchu? ;-)zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A gdzie podziali się ekolodzy?!

  Włodek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Obecnie mamy do czynienia z paniką związaną z ASF. Ktoś tam przed biurkiem ustalił że za Afrykański Pomór Świń odpowiadają dziki i trzeba je w Polsce eksterminować. Nikogo nie interesują argumenty...rozwiń całość

  Obecnie mamy do czynienia z paniką związaną z ASF. Ktoś tam przed biurkiem ustalił że za Afrykański Pomór Świń odpowiadają dziki i trzeba je w Polsce eksterminować. Nikogo nie interesują argumenty że ASF przywędrowało poprzez wschodnią Europę z Afryki (a z tego co wiem dziki okrętami nie pływają), że najwięcej Rosyjskich ognisk choroby jest wzdłuż autostrad (dziki raczej samochodami nie jeżdżą) i co najważniejsze za roznoszenie choroby w Polsce odpowiedzialni są handlarze trzodą i jej mięsem oraz sami rolnicy , którzy ze stajni, chlewa i obory wywalają na pola zakażony gnój (ale o tym się głośno nie mówi bo rolnicy chodzą na wybory a dziki nie). W każdym razie decydenci ze stolicy ustalili , że trzeba wybić dziki niemal do nogi. Koła łowieckie mają być wykonawcami polecenia wierchuszki a myśliwi katami. Tyle że myśliwym ten pomysł się nie spodobał ponieważ wiedzą że ASF i tak przekroczy niebawem Wisłę a za kilka lat Odrę i wytępienie dzików nic tu nie zmieni. Myśliwi bronią się przed narzuconymi limitami odstrzału zębami i nogami a ekolodzy w tym czasie nabrali wody w usta. Na stronach klubów i organizacji ekologicznych jak za starych dobrych czasów na honorowym miejscu podany nr konta z prośbą o wpłaty a o planowanej masakrze dzików cisza. Tak to wszędzie było ich pełno. Krzyczeli że myśliwi to mordercy, oblewali futra farbą, blokowali budowę autostrad i obwodnic a teraz cisza i okazuje się że tylko tym złym myśliwym tak naprawdę zależy na zwierzynie. Ja jako myśliwy mam do końca listopada obowiązek wraz z innymi myśliwymi strzelić ok 60 dzików w moim obwodzie a wiem że strzele tylko 2 bo tyle potrzebuje na święta i dla niepolujących przyjaciół. Kolejne 10 sztuk strzelą inni koledzy a za pozostałe nie strzelone grozi naszemu kołu kara finansowa. Za chore i oderwane od rzeczywistości przepisy karę ponoszą nie tylko myśliwi ale przede wszystkim przyroda. A najdziwniejsze w tym jest to , że organizacje ekologiczne , które tak pięknie potrafią rozprawiać o ochronie żabki czy motylka i korzystając z Waszej nieuwagi wyciągać Wam kasę z kieszeni dzisiaj zamilkły.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Protesty i zbieranie podpisów było.

  Rainzug (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Lecz nasz rządz tak nienawidzi akcji społecznych i ekologicznych że protesty powodują odwrotny skutek i robienie na złość, w sprawie dzików działają zgodnie z prawem, nie da się odwołać do UE, więc...rozwiń całość

  Lecz nasz rządz tak nienawidzi akcji społecznych i ekologicznych że protesty powodują odwrotny skutek i robienie na złość, w sprawie dzików działają zgodnie z prawem, nie da się odwołać do UE, więc trzeba siedzieć cicho, jedyną akcją jaka na nich może wpłynąć to zbrojne przejęcie rządów, ale tego ekolodzy nie zrobią.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  EKOLOGIA=EKONOMIA

  Polujący (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Zacznijmy może od tego czym są w Polsce protesty ekologiczne. Mam kilku znajomych z branż budowlanych i drogowych. Wszyscy oni zgodnie niczym chór Aleksandrowa twierdzą na podstawie własnych...rozwiń całość

  Zacznijmy może od tego czym są w Polsce protesty ekologiczne. Mam kilku znajomych z branż budowlanych i drogowych. Wszyscy oni zgodnie niczym chór Aleksandrowa twierdzą na podstawie własnych przykrych doświadczeń, że ekolodzy to banda szantażystów, wyłudzająca od nich łapówki. Gdyby pewne decyzje należały do organizacji ekologicznych to w środku Puszczy Białowieskiej mógłbyś wybudować pałac kultury i spalarnie śmieci po wcześniejszym przelaniu odpowiedniej kwoty na, rzecz ekologów. Wejdż sobie na pierwszą lepszą stronę organizacji ekologicznej. Nie znajdziesz tam forum aby wyrazić swoją opinie bo to jest im zbędne. Jedyne na czym zależy takiej organizacji to Twoje pieniądze i na stronie głównej znajdziesz nr. konta.
  Nie zauważyłem aby nasz rząd nienawidził akcji społecznych. W Warszawie praktycznie co weekend odbywa się mniejsza lub większa manifestacja i jakoś nikt nikogo nie pałuje. Wiec łaskawie nie przesadzaj i nie rób z Polski Hiszpanii. Z jednej strony sugerujesz że w Polsce panuje jakiś ustrój totalitarny a z drugiej strony chcesz aby ekolodzy zbrojnie przejmowali władzę?! Tyle że ekologom nie zależy na zmianie ustroju, nie zależy im na Tobie a nawet mają w d**** przyrodę. Ważna jest kasiora!!!!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A gdzie podziali się ekolodzy?!

  Włodek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  Obecnie mamy do czynienia z paniką związaną z ASF. Ktoś tam przed biurkiem ustalił że za Afrykański Pomór Świń odpowiadają dziki i trzeba je w Polsce eksterminować. Nikogo nie interesują argumenty...rozwiń całość

  Obecnie mamy do czynienia z paniką związaną z ASF. Ktoś tam przed biurkiem ustalił że za Afrykański Pomór Świń odpowiadają dziki i trzeba je w Polsce eksterminować. Nikogo nie interesują argumenty że ASF przywędrowało poprzez wschodnią Europę z Afryki (a z tego co wiem dziki okrętami nie pływają), że najwięcej Rosyjskich ognisk choroby jest wzdłuż autostrad (dziki raczej samochodami nie jeżdżą) i co najważniejsze za roznoszenie choroby w Polsce odpowiedzialni są handlarze trzodą i jej mięsem oraz sami rolnicy , którzy ze stajni, chlewa i obory wywalają na pola zakażony gnój (ale o tym się głośno nie mówi bo rolnicy chodzą na wybory a dziki nie). W każdym razie decydenci ze stolicy ustalili , że trzeba wybić dziki niemal do nogi. Koła łowieckie mają być wykonawcami polecenia wierchuszki a myśliwi katami. Tyle że myśliwym ten pomysł się nie spodobał ponieważ wiedzą że ASF i tak przekroczy niebawem Wisłę a za kilka lat Odrę i wytępienie dzików nic tu nie zmieni. Myśliwi bronią się przed narzuconymi limitami odstrzału zębami i nogami a ekolodzy w tym czasie nabrali wody w usta. Na stronach klubów i organizacji ekologicznych jak za starych dobrych czasów na honorowym miejscu podany nr konta z prośbą o wpłaty a o planowanej masakrze dzików cisza. Tak to wszędzie było ich pełno. Krzyczeli że myśliwi to mordercy, oblewali futra farbą, blokowali budowę autostrad i obwodnic a teraz cisza i okazuje się że tylko tym złym myśliwym tak naprawdę zależy na zwierzynie. Ja jako myśliwy mam do końca listopada obowiązek wraz z innymi myśliwymi strzelić ok 60 dzików w moim obwodzie a wiem że strzele tylko 2 bo tyle potrzebuje na święta i dla niepolujących przyjaciół. Kolejne 10 sztuk strzelą inni koledzy a za pozostałe nie strzelone grozi naszemu kołu kara finansowa. Za chore i oderwane od rzeczywistości przepisy karę ponoszą nie tylko myśliwi ale przede wszystkim przyroda. A najdziwniejsze w tym jest to , że organizacje ekologiczne , które tak pięknie potrafią rozprawiać o ochronie żabki czy motylka i korzystając z Waszej nieuwagi wyciągać Wam kasę z kieszeni dzisiaj zamilkły.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POLOWANIE JEST OK.

  Poluje bo lubię (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 16

  Dzięki myśliwym macie co jeść ponieważ bezinteresownie gdy wy sobie śpicie i śnicie o ekologi my pilnujemy waszego jedzenia aby dziki wam go nie zjadły. Po za tym dostarczamy na rynek zdrową i...rozwiń całość

  Dzięki myśliwym macie co jeść ponieważ bezinteresownie gdy wy sobie śpicie i śnicie o ekologi my pilnujemy waszego jedzenia aby dziki wam go nie zjadły. Po za tym dostarczamy na rynek zdrową i pyszną dziczyznę chroniąc tym samym rolnika przed bankructwem. Więc zacznijcie myśleć zanim napiszecie komentarz pod tematem typu: "MYŚLIWI MORDERCY" bo jeśli myśliwi są mordercami to wy jesteście paserami gdyż również czerpiecie z łowiectwa profity. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Wybieramy OSOBOWOŚCI ROKU w Małopolsce

  Wybieramy OSOBOWOŚCI ROKU w Małopolsce

  Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - GŁOSOWANIE

  Wybieramy MISTRZÓW URODY w Małopolsce - GŁOSOWANIE

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Ustawa tytoniowa: To jest wojna o ludzkie życie

  Ustawa tytoniowa: To jest wojna o ludzkie życie