Późniejsze uruchomienie krakowskich fontann to nie jedyna zmiana, która w związku z ich funkcjonowaniem, została w tym roku wprowadzona. Wodotryski będą również wcześniej wyłączone, bo nie pod koniec października, a już w połowie września.
- To element planu oszczędnościowego wdrożonego przez Klimat-Energia-Gospodarka Wodna. Jednostka odpowiedzialna za utrzymanie miejskich fontann, z uwagi na wysoką dynamikę wzrostu cen energii musiała podjąć ograniczającą koszty utrzymania obiektów - informuje krakowski magistrat.
Są także i dobre wiadomości. Miejskie pitniki, czyli urządzenia pełniące funkcję użytkową, będą działały bez zmian, czyli od maja do pierwszych przymrozków w listopadzie. Proste w obsłudze, ustawione w miejscach publicznych umożliwiają zaczerpnięcie świeżej czystej wody, np. do przyniesionego bidonu. Należy podkreśli, że coraz więcej krakowian decyduje się na picie wody z kranu, co jest rozwiązaniem dużo bardziej ekologicznym.
- Nowy pitnik stanął zimą na Kazimierzu. O jego budowę zabiegali sami mieszkańcy, wnosząc propozycję zadania do budżetu obywatelskiego, a później licznie oddając głosy na projekt „Napij się na zdrowie! Poidełko miejskie”. Instalacja i filtry sprawiają, że woda z pitnika spełnia taką funkcję, jak kiedyś wodne źródełka na naturalnych szlakach - wyjaśnia magistrat.
70 % firm wskazuje problem ze znalezieniem specjalistów

- Wędkarstwo to nie hobby, to styl życia! Najlepsze memy o wędkarzach
- Zrujnowany Kazimierz, szare Stare Miasto. Pamiętacie jeszcze taki Kraków?
- Góralskie królestwo Marty i Dawida Kubackich. W Szaflarach zbudowali piękny dom
- Te ZNAKI ZODIAKU będą obrzydliwie BOGATE
- Jakie linie tramwajowe planowane są w Krakowie w najbliższych latach? LISTA