To specjalne wyróżnienie, które przyznano po raz pierwszy, doceniając wieloletnią, konsekwentną realizację zespołów mieszkaniowych o bardzo wysokiej jakości użytkowej i przestrzennej, a przy tym przyjazne zagospodarowywanie przestrzeni publicznej.
Firma, budując w przemyślanych i atrakcyjnych lokalizacjach, kreuje w ten sposób nowy wizerunek miasta. Sąd konkursowy - którego pracą kierował prof. Andrzej Wyżykowski, główny architekt Krakowa - podkreślił także fakt, że Inter-Bud Developer wyjątkowo dba o bezpieczeństwo klienta podczas sprzedaży mieszkań oraz doskonale organizuje działalność gospodarczą.
- Bardzo nas cieszy, że środowisko budowniczych dostrzega, że można budować uczciwie i szanować klienta - mówi Marek Szuba, przedstawiciel firmy Inter-Bud Developer. - Szczególne znaczenie ma dla nas fakt, że ocenie podlegała kondycja finansowa i stabilność firmy, gdyż to potwierdza, że naszej firmie można ufać.
Przyznano również tradycyjne nagrody: tytuły Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku 2010 i statuetki Złotego Sokoła. Otrzymały je trzy firmy:
Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa - za odwagę w podejmowaniu realizacji projektów w trudnych terenach podmiejskich, oferowanie różnorodnych produktów deweloper-skich, realizowanych w przyjaznej i bezpiecznej dla klienta formie, w tym za duże bezpieczeństwo finansowe inwestycji oraz za inicjowanie i utrwalanie nowych form organizacyjnych działalności deweloperskiej.
Tętnowski Development - za wiarygodny i przyjazny obraz firmy deweloperskiej, nacechowany staranną dbałością o przestrzeń publiczną i detal architektoniczny, w połączeniu z wysoką jakością i funkcjonalnością mieszkań oraz za przemyślany układ przestrzenny realizowanych zespołów mieszkaniowych, sprzyjający nawiązywaniu więzi społecznych.
Verona Building - za odkrywanie nowych rynków dewelo-perskich, przenoszenie dobrych praktyk inwestycji z rynku europejskiego na rynek krakowski, a także za wyjątkową kulturę projektową, za wysoką jakość przestrzeni wspólnych w realizowanych projektach oraz za bogatą ofertę usług, stanowiących wartość dodaną do zakupionych mieszkań.
Konkurs o tytuł Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku i nagrodę Złotego Sokoła organizowany jest co dwa lata przez Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań w Krakowie. To okazja do oceny dorobku firm deweloperskich, budujących w stolicy Małopolski i wskazania najlepszych: rzetelnych, solidnych, budujących starannie i dbających o klientów.
- W konkursie ocenialiśmy nie tylko architekturę i jakość zbudowanych obiektów, ale zwróciliśmy również uwagę, większą niż w trzech dotychczasowych edycjach konkursu, na kondycję ekonomiczną firm, a także na ich relacje z klientami - mówi Jacek Kolibski, prezes Europejskiego Instytutu Nieruchomości oraz sekretarz Sądu Konkursowego. - Zdajemy sobie bowiem sprawę z faktu, że klienci są zależni od inwestorów dysponujących większymi możliwościami, są na trudniejszej pozycji.
Do czwartej edycji Konkursu przystąpiły 22 firmy deweloperskie i spółdzielnie mieszkaniowe, które ukończyły swoje inwestycje - zarówno pojedyncze obiekty wielorodzinne, jak i większe zespoły mieszkaniowe - w latach 2008 i 2009. - Po zapoznaniu się z inwestycjami prezentowanymi w czterech edycjach konkursu, stwierdzam, że w Krakowie poprawia się standard oddawanych budynków zarówno pod względem architektury, jak również ich otoczenia i bogatego programu użytkowego - ocenia prof. Andrzej Wyżykowski.
