Nareszcie! Zła passa „Pasów” przerwana zwycięstwem nad katowiczanami [ZDJĘCIA]

Andrzej Stanowski
Comarch Cracovia - Tauron GKS Katowice
Comarch Cracovia - Tauron GKS Katowice Aneta Zurek / Polska Press
Hokeiści Cracovii wreszcie przerwali złą passę w ekstraklasie i po czterech porażkach z rzędu pokonali Tauron Katowice po karnych.

Dobre pierwsze dziesięć minut Cracovii, która w tym okresie zdobyła dwa gole. Najpierw Petr Kalus zmienił lot krążka po uderzeniu Patryka Wajdy, potem gospodarze wykorzystali grę w przewadze i do siatki trafił Maciej Kruczek. Pod koniec tercji goście zdobyli kontaktową bramkę po strzale Tomasza Malasińskiego.

Na początku drugiej odsłony goście doprowadzili do remisu. Rozsierdziło to „Pasy”, które ostro zaatakowały, miały trzy świetne sytuacje, ale brakowało skutecznego strzału. Na 28 sekund przed końcem tercji Cracovia grała z przewagą dwóch graczy i Tomas Sykora kapitalnym strzałem pod poprzeczkę wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

W trzeciej tercji zaczęły się sypać kary na graczy Cracovii, wykorzystali to goście i, grając w pięciu na trzech, doprowadzili do remisu. Na pięć minut przed końcem po atomowym uderzeniu Patryka Wronki krążek trafił od siatki. Ale minutę później był remis po strzale z dystansu Lukasa Ziba. Dogrywka bez bramek. Karne lepiej strzelali gospodarze (3:0).

Comarch Cracovia – Tauron Katowice 5:4 po karnych (2:1, 1:1, 1:2, 0:0)
Bramki:
1:0 Kalus (Wajda, Sykora) 4, 2:0 Kruczek (Wajda, Słaboń) 10, 2:1 Malasiński (Wronka) 16, 2:2 Themar (Strzyżowski) 23, 3:2 Sykora (Zib, Radziszewski) 40, 3:3 Themar (Wronka) 46, 3:4 Wronka (Sawicki, Fraszko) 55, 4:4 Zib.
Sędziował: Paweł Meszyński (Warszawa). Kary: 14 – 8 min. Widzów: 1000.

Materiał oryginalny: Nareszcie! Zła passa „Pasów” przerwana zwycięstwem nad katowiczanami [ZDJĘCIA] - Dziennik Polski