Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Noc Kin Studyjnych: darmowe projekcje filmowych hitów

Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
W kinie Kika zobaczymy w czasie Nocy Kin Studyjnych filmy Pedro Almodovara – w tym „Ludzki głos”
W kinie Kika zobaczymy w czasie Nocy Kin Studyjnych filmy Pedro Almodovara – w tym „Ludzki głos” Gutek Film
Wieczorem i w nocy z 25 na 26 września wszystkie krakowskie kina studyjne zaproszą widzów na specjalnie przygotowane projekcje. Zobaczymy głośne filmy Paolo Sorrentino i Pedro Almodovara. Okazją będzie druga Noc Kin Studyjnych w Krakowie. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

FLESZ - Po co nam Polski Ład?

od 16 lat

W realizację Nocy Kin Studyjnych zaangażowane są wszystkie krakowskie kina studyjne: Agrafka, Kijów, Kika, Kino Pod Baranami, Mikro, Paradox i Sfinks. Przygotowały one różnorodny repertuar, a także ciekawe inicjatywy przybliżające kulturę filmową. Przedsięwzięcie wpisuje się w cykl Krakowskich Nocy, a także w realizowany przez Miasto Kraków od 2019 roku „Plan wspierania działalności kulturalnej prowadzonej w kinach studyjnych”.

– Kina studyjne to ważne dla miasta ośrodki życia kulturalnego. Doceniamy ich rolę i pomagamy w kulturalnej działalności, w promowaniu kultury filmowej, edukacji, a także w rozwoju widowni i działaniach mających dodatkowe społeczne znaczenie, jak na przykład zachęcanie seniorów do uczestnictwa w proponowanych przez nie inicjatywach. Dlatego zapraszam wszystkich mieszkańców miasta i gości na Noc Kin Studyjnych – zachęca Katarzyna Olesiak, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

Kino Pod Baranami (Rynek Główny 27) zaprasza na Włoską Noc Filmową pod hasłem „Ciao, Italia!”, w ramach której odbędą się pokazy trzech filmów Paolo Sorrentino. W sali kinowej na nocnym maratonie będzie można zobaczyć „Wielkie piękno” i „Młodość”, a online na platformie e-kinopodbaranami.pl w sobotę i niedzielę będzie dostępny film „Oni”.
25 września to data urodzin Pedra Almodovara, dlatego kino Kika (ul. Krasickiego 18) podczas Nocy Kin Studyjnych wyświetli filmy słynnego hiszpańskiego reżysera: „Ludzki głos”, „Julietę” oraz „Ból i blask”.

Kino Agrafka (ul. Krowoderska 8) proponuje film „W co grają ludzie” – i na ten seans, zaplanowany 25 września na godz. 11, zaprasza seniorów. Agrafka przygotowała także spacer śladami kin studyjnych, który poprowadzi historyk kina i animator kultury filmowej Maciej Gil. Spacer rozpocznie się pod pomnikiem na pl. Inwalidów o godz. 20, a zakończy w kinie Agrafka o 21.50. Po spacerze zostanie pokazany „Dyskretny urok niefortunnych myśli”.

Do refleksji o przedstawianiu miast w filmach zaprosi kino Mikro (ul. Lea 5), gdzie będzie można obejrzeć „Berlin Alexanderplatz” oraz „Neon Demon”. Pierwszy z seansów zostanie poprzedzony filmoznawczym wprowadzeniem prof. Bogusława Skowronka.
W kinie Paradox (ul Krupnicza 38) zobaczymy głośne filmy koreańskie: „Minari” „Płomienie” i „Maggie”. Z kolei kino Kijów (al. Krasińskiego 34) wyświetli oscarowe produkcje „Nomadland” i „Parasite”. Przygotowało ono również pokazy z filmoteki małopolskiej oraz zwiedzanie wystawy poświęconej Andrzejowi Wajdzie i wystawy sprzętu kinowego. A dla najmłodszych - „Elfiki”.

Nowohuckie kino Sfinks (os. Górali 5) przybliży historię słynnego fotografika, przedstawioną w filmie „Helmut Newton. Piękno i bestia”, pokaże niebanalny horror „Midsommar. W biały dzień”, pełną zwrotów akcji opowieść „Święta, święta i po świętach”, a także wystawę archiwalnych programów kinowych z lat 50. i 60.

Wszystkie projekcje są bezpłatne. Aby wziąć w nich udział trzeba odebrać zaproszenia (maksymalnie 2 na osobę) w kasach kin.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska