https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nocna akcja ratunkowa TOPR w Tatrach. Dwóch turystów uwięzionych

Redakcja
Polska Press
Jak informuje RMF24, piętnastu ratowników TOPR uczestniczyło w nocnej akcji ratunkowej w Tatrach Wysokich. Dwóch turystów wezwało pomoc po tym, jak utknęło przy zejściu z Granatów.

Ratownicy dotarli do turystów, którzy zabłądzili w pobliżu kończącego się urwiskiem Żlebu Drege'a. Mężczyzn udało się sprowadzić za pomocą lin asekuracyjnych w okolice Czarnego Stawu.

W górach panują trudne warunki pogodowe. Akcję ratowników utrudniał wiatr, który osiąga prędkość do 130 km/h. Szlaki są twarde i oblodzone.

W poniedziałek w pobliżu Zawratu doszło do śmiertelnego wypadku. Ratownicy odnaleźli ciało turysty, który prawdopodobnie poślizgnął się i spadł w przepaść.

Jesteś świadkiem wypadku? Daj nam znać! Poinformujemy innych Czekamy na informacje, zdjęcia i nagrania wideo!

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

v
vika
Prognozy mówiły o nadciągającym silnym halnym, TOPR ostrzegał o bardzo trudnych warunkach wysoko w Tatrach, a oni jak gdyby nigdy nic poszli sobie na Granaty - nie takie znów hop siup łatwe .
Przecież z racji ich wysokości można było przewidzieć że szlak będzie zalodzony i niebezpieczny, a do tego bardzo mocne porywy wiatru - toć to prosta droga na tamten świat.
Dobrze że są Tatrzańscy Aniołowie Stróże z TOPR , którzy pomagają takim lekkomyślnym turystom wybrnąć z opresji.
MÓJ NIEUSTANNY SZACUNEK PANOWIE RATOWNICY . 1% podatku poszedł dla Was :) .
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska