Nowe szata graficzna krakowskiego festiwalu kina niezależnego symbolizuje splatające się ze sobą kręgi życia. "Nasze historie, choć tak różne, są ze sobą nierozerwalnie połączone i wpływają na siebie nawzajem. Tylko od nas zależy czy będziemy świadomie dążyli do harmonii i lekkości czy, próbując narzucić innym swój kierunek, wprowadzimy do naszego splotu chaos" - piszą organizatorzy w komunikacie prasowym.
- To stała praktyka w świecie kultury oraz w przypadku organizacji wydarzeń biznesowych (kongresy, konferencje, itp.), że organizatorzy na daną edycję wydarzenia przygotowują nową odsłonę szaty graficznej, czyli key visual. Nie zmieniamy całego Systemu Identyfikacji Wizualnej, czyli logotypu, fontów, kolorystyki, układu treści, wyglądu stron internetowych. Tak, jak praktycznie wszystkie festiwale na całym świecie, zmieniamy kreację na dany rok, by odpowiadała treściom, które są prezentowane podczas danej edycji - tłumaczy nam Michał Zalewski, rzecznik prasowy festiwalu.
Twórcą tegorocznego key visual Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA jest Tomasz Kuczma. To autor okładek płyt, wizualizacji koncertowych, teledysków, sesji zdjęciowych, plakatów i identyfikacji wizualnych dla takich artystów, jak: Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, Smolik, Natalia Przybysz, Mery Spolsky, Rubens, Reni Jusis, Natalia Szroeder, Daria Zawiałow, Ania Karwan, Kayah czy Julia Wieniawa. Specjalizuje się w doradztwie w zakresie komunikacji wizualnej. Jest autorem logotypów i systemów identyfikacji dla m.in. wytwórni Kayax Music i Festiwalu Mastercard OFF CAMERA. Prowadzi Pracownię 108 na warszawskim Starym Mokotowie.
- Wierzymy, że kino ze swoją wyjątkową właściwością nauki tolerancji i empatii oraz filmy prezentowane w ramach Konkursu Głównego „Wytyczanie drogi” oraz Konkursu Polskich Filmów Fabularnych, mogą być rodzajem odtrutki na toksyczną codzienność. A produkcje pokazywane w nowych festiwalowych sekcjach, które przyglądają się bliżej dorastającym dziewczynom i ich niesamowitej energii; rozmaitego typu „czarnym owcom”, nieprzystającym do powszechnie obowiązujących norm i wyobrażeń; dramatom sądowym i thrillerom o niesprawiedliwościach społecznych, a wreszcie - pojmowanym dosłownie i metaforycznie granicom i podziałom - mamy nadzieję - staną się dla naszych widzek i widzów nie tylko cennymi lekcjami oswajania odmienności. Ale czymś zdecydowanie więcej - porywającymi filmowymi przygodami, w których różnice są celebrowane, a Inność staje się źródłem siły - deklaruje Grzegorz Stępniak, dyrektor artystyczny festiwalu.
Już niedługo rozpocznie się sprzedaż pierwszej puli karnetów na Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Mastercard OFF CAMERA 2024. Zaprezentowane zostaną także sekcje tematyczne przyszłorocznej edycji. Warto więc śledzić stronę internetową Festiwalu www.offcamera.pl oraz media społecznościowe, by być na bieżąco.
