MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowoczesny gmach dla uczelni w Nowym Sączu robi wrażenie. Na placu budowy trwają zaawansowane prace

Klaudia Kulak
Klaudia Kulak
Nowy gmach ANS w Nowym Sączu
Nowy gmach ANS w Nowym Sączu Klaudia Kulak
Postępują prace związane z rozbudową i modernizacją dawnego Instytutu Pedagogicznego - po przemianowaniu PWSZ w Akademię Nauk Stosowanych to Wydział Nauk Społecznych i Sztuki. To kolejny ważny krok w kierunku rozwoju sądeckiej uczelni. Prace budowlane są już zaawansowane.

Obok obecnej części budynku, powstała już nowoczesna konstrukcja na żelbetonowych podporach, która nie tylko zapewni uczelni lepsze warunki kształcenia studentów, ale też bardzo efektownie się prezentuje.

Prace prowadzi firma Solcan z Rzeszowa, a wartość umowy opiewa na 20 442 600 zł brutto. Za niespełna półtora roku popularny wśród studentów Wydział będzie liczył około 1 825 m2 powierzchni użytkowej.

Dzięki rozbudowie przybędzie 50 pomieszczeń, w tym: 8 sal dydaktycznych, duża aula podzielona na dwie części, biblioteka z miejscem cichej pracy, toalety oraz pokoje techniczne i magazyny.

Nowoczesny budynek usadowiony został na żelbetonowych podporach, a pod nimi będzie znajdował się parking, zaś z obecną częścią połączy go przeszklona przewiązka na wysokości drugiego piętra.

- Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki to jeden z liczniejszych wydziałów ANS i chcemy go rozwijać, a to wymaga stworzenia odpowiednich laboratoriów i przestrzeni dydaktycznej. Pięćdziesiąt procent zajęć realizowanych jest w formie praktycznej, a artyści, którzy u nas studiują potrzebują pracowni - przyznaje Tomasz Zacłona.

W Wydziale Nauk Społecznych i Sztuki do wyboru są dwa kierunki pierwszego stopnia: Public relations i reklama (studia stacjonarne, niestacjonarne), Graphic design i technologie wizualne (studia stacjonarne, niestacjonarne), jeden kierunek drugiego stopnia: Projektowanie zorientowane na użytkownika nowych mediów (studia stacjonarne, niestacjonarne), oraz jednolite studia magisterskie na dwóch kierunkach: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna (studia stacjonarne) oraz nowość: Pedagogika specjalna (studia stacjonarne).

To wyjątkowe miejsce na mapie Małopolski. Astro Centrum w Chełmcu oficjalnie otwarte!

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska