Organizują ją Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście i wydawnictwo K&L Press. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach na temat wykorzystania komiksów w edukacji historycznej. Pojawią się też twórcy komiksu, którzy podzielą się wiedzą, jak powstaje komiks historyczny oraz wydawcy, którzy opowiedzą o idei i założeniach serii.
Drugi już komiks o obozowej tematyce opowiada tym razem o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, który jako ochotnik dostał się do obozu zagłady. Chciał w ten sposób zdobyć dla AK i rządu londyńskiego informacje o panujących tam warunkach. Po wojnie uznany za zdrajcę narodu polskiego, został zamordowany w więzieniu bezpieki na Mokotowie.
W komiksie szczegółowo przedstawiono okoliczności przybycia Pileckiego do KL Auschwitz, jego ucieczki z obozu oraz rozważane plany ataku na obóz i odbicia więźniów przez Armię Krajową. W serii "Epizody z Auschwitz" ukazał się dotychczas jeszcze komiks "Miłość w cieniu zagłady" .
Kolejne 40-stronnicowe zeszyty mają ukazywać się co dwa, trzy miesiące. Każdy zostanie opatrzony wstępem ukazującym tło historyczne, a także słowniczkiem terminów oraz bibliografią tematyczną.