Wiceprezydent Artur Bochenek spotkał się z grupą osób, które zajmują się analizą stanu zaawansowania prac nad projektem nowego stadionu Sandecji. W skład grupy doradczej prezydenta wchodzą pracownicy Urzędu Miasta oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Sandecji. W spotkaniu w ratuszu uczestniczyli także projektanci z Pracowni ATS 999.

- Było to już drugie robocze spotkanie, podczas którego analizowaliśmy postęp prac projektowych i pierwsze wnioski zostały już wyciągnięte. Do rozmów zaprosiliśmy Stowarzyszenie Kibiców Sandecji i poprosiliśmy ich o opinię na temat sposobu budowania stadionu – chodzi o to, czy budować go etapowo. Ustaliliśmy już, że będziemy budować stadion na 8200. miejsc. Rozmawiamy też o najlepszym ulokowaniu parkingów przy stadionie. Kolejne spotkanie odbędzie się 10 grudnia i zakończy się ono protokołem i wspólnymi konkluzjami - mówi zastępca prezydenta Artur Bochenek.

Po tym spotkaniu prezydent Ludomir Handzel, poinformuje mieszkańców miasta o ustaleniach tych rozmów oraz działań podjętych w celu jak najszybszego rozpoczęcia budowy stadionu.

Przypomnijmy za projekt nowego stadionu Sandecji odpowiada Pracownia ATS 999. Koszt projektu to około 650 tys. zł.

KONIECZNIE SPRAWDŹ:

FLESZ: Koniec papierowego L4. Twoje zwolnienie w internecie