MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy Sącz. Kto został laureatem Nagrody im. Dra Jerzego Masiora? Zdjęcia

Stanisław Śmierciak
Stanisław Śmierciak
Stanisław Śmierciak
Irena Michalska, 16-letnia śpiewająca sądeczanka, która występowała już nawet w legendarnej krakowskiej Piwnicy pod Baranami jest laureatką tegorocznej Nagrody im. Dra Jerzego Masioraa, przyznawanym młodzieży, która ma wybitne osiągnięcia artystyczne. Działająca w Nowym Sączu Fundacja im. Dra Jerzego Masiora fetuje swoje 15-lecie. Jubileuszowa gala odbyła się w nowosądeckim Sokole. Tam ogłoszono nazwisko laureatki.

FLESZ - Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Kapituła, pod przewodnictwem red. Piotra Gryźlaka - przez wiele lat kierownika nowosądeckiej redakcji „Dziennika Polskiego" - zdecydowała, że główne trofeum trafi do Ireny Michalskiej. Szesnastoletniej sądeczanki, mającej wiele pasji artystycznych i szczycącej się sukcesami na prestiżowych konkursach oraz festiwalach. W tym roku miała okazję śpiewać piosenki Ewy Demarczyk w legendarnej krakowskiej Piwnicy pod Baranami.
Ulubieńcem publiczności, a także laureatem jej nagrody, został Jan Dominik, który gra na oboju.
Jubileuszową galę prowadzili: Julia Kaczmarczyk i Jakub Bulzak. Obydwoje od dawna związani z Fundacją Masiora.

Jerzy Masior był doktorem nauk medycznych, ale również wspaniałym artystą (poetą i malarzem) oraz bardzo aktywnym społecznikiem wspierającym i promującym artystycznie uzdolnione dzieci i młodzież. Dzieło rozpoczęte przez Doktora kontynuuje działająca w Nowym Sączu Fundacja jego imienia, którą założyła żona Jerzego Masiora. Teraz Fundacji tej przewodniczy Józef Kaczmarczyk, działacz kultury i były radny Rady Miasta w Nowym Sączu.

Właśnie Józef Kaczmarczyk był gospodarzem gali z okazji 15-lecia Fundacji im. Dra Jerzego Masiora zorganizowanej w sądeckim Sokole. W galowym koncercie zaprezentowali się pretendenci do tegorocznej Nagrody im. Dra Jerzego Masiora: Nadia Kopkowicz, Julia Kudlik, Wioltta Liber, Irena Michalska, Miranda Szczepańska, Jan Dominik, Krystian Gizicki.

W imieniu parlamentarzystów gratulacje i życzenia przekazywał poseł Arkadiusz Mularczyk. W imieniu samorządu Powiatu Nowosądeckiego członek jego Zarządu Edward Ciągło. Nowy Sącz reprezentowała przewodnicząc Rady Miasta Iwona Mularczyk. Z życzeniami do środowisk kultury pospieszyli: obecny dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury Sokół Andrzej Zarych i były dyrektor Antoni Malczak. W mieniu duchowieństwa gratulacje przekazywał proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu o. Józef Polak S.J. Sejmik Województwa Małopolskiego reprezentowała przewodnicząca jego Komisji Kultury Marta Mordarska, która również wręczyła prezesowi Fundacji List Gratulacyjny od Marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska