Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zakończenia prac na obwodnicy Podolsza jeszcze nie widać
Umowa podpisana we wrześniu 2020 przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie z nowym wykonawcą obwodnicy Podolsza - firmą Banimex przewidywała czas realizacji inwestycji na 13 miesięcy. Przedstawiciele ZDW zapowiadali wówczas, że droga będzie gotowa na przełomie 2021 i 2022 roku. Obecnie wygląda na to, że jest to termin nierealny, chociaż większość inwestycji jest gotowa.
W Podolszu, gdzie ludzie mają w pamięci perturbacje związane z pierwszym wykonawcą i ponad dwuletni poślizg z realizacją obwodnicy, pojawiają się obawy.
- Widzimy, że aktualnie z powodu przerwy świątecznej prace są wstrzymane, a do zakończenia jeszcze sporo brakuje - niecierpliwią się mieszkańcy
.
Trwa budowa ronda od strony Jankowic
W ostatnich tygodniach prace koncentrują się na rondzie od strony Jankowic.
- Z informacji, jakie uzyskaliśmy, m.in. podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Zatorze wynika, że wykonawca ma tutaj problemy techniczne związane z grząskim podłożem, które wymaga stabilizacji
- mówi Bogusław Bartula, członek Rady Sołeckiej w Podolszu i radny powiatu oświęcimskiego.
Jego zdaniem, dotrzymanie terminu jest nierealne, ale ma nadzieję, że nowa droga będzie gotowa do wiosny przed rozpoczęciem kolejnego sezonu turystycznego w Energylandii i przez Podolsze nie będą już przetaczać się sznury samochodów.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Akt oskarżenia przeciwko ks. Natankowi. Pozwany za skandaliczne słowa
- Tragiczne warunki w minibusach na linii Olkusz-Kraków. Właściciele busów odpowiadają
- Nocny pożar w bloku w Chrzanowie. Strażacy reanimowali 9-latkę
- Dramat w Wolbromiu. Ratowali psa, zarwał się pod nimi lód. Trzy osoby nie żyją
- Szalona zabawa w Energy 2000. Zobacz zdjęcia z nocy hip-hopu
- Jak powstała podziemna Solidarność w Oświęcimiu?
FLESZ - Jak pozbyć się stresu w godzinę? Tę metodę stosowała NASA
