Na szczyt wspięło się ponad 700 osób. 53 z nich wyróżniono prestiżowymi Złotymi Rysiami. – To twardziele. W wakacje zdobyli wszystkie 19 „wysp” nie zważając na piekące słońce, porywisty wiatr, czy siekący deszcz – zaznacza Czesław Szynalik, pomysłodawca akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”.
To spośród nich losowano odkrywcę Beskidu Wyspowego, który będzie mógł podziwiać jesień w Alpach. - Los uśmiechnął się do Małgorzaty Kośmider z Proszowic. A Anna Stępień, również z Proszowic, za wierne towarzyszenie „Odkrywaniu Beskidu Wyspowego” na łamach „Dziennika Polskiego”, będzie mogła wyjechać do Planicy na Puchar Świata w skokach narciarskich – mówi Czesław Szynalik.
Najmłodszym zdobywcą Miejskiej Góry okazała się siedmiomiesięczna Malwina Murzyn z Mstowa, a najstarszym piechurem, który wspiął się na szczyt był 72-letni Marian Pławecki z Limanowej. Z najdalszego zakątka Polski i świata przybyli: Krystyna Szereda (Puck) oraz Damian i Dominik Bugajscy (Chicago, USA).
Justyna Wąsik i Marek Wójcik z Limanowej zostali wybrani najmilszymi uczestnikami wyprawy. W konkursie wiedzy o Miejskiej Górze i Limanowej największą wiedzą popisali się Szymon Banach z Limanowej, Małgorzata Drzymalska z Mszany Dolnej i Bartosz Antkiewicz z Limanowej.
O duchowe odkrywanie Beskidu Wyspowego zatroszczył się tym razem ks. Stanisław Wojcieszak, kapelan Cechu Rzemiosł Różnych w Limanowej. A muzycznie piechurom towarzyszył zespół „VENA”. Spotkanie na Miejskiej Górze zakończyło dziewiąty już cykl akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”. – Największa tego typu impreza w Polsce nie byłaby możliwa bez wsparcia Forum Gmin Beskidu Wyspowego – przypomina Czesław Szynalik.
W najbliższą niedzielę Dobra zaprasza jeszcze na VIII już Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego „Beskidzka Podkówecka”.
KONIECZNIE SPRAWDŹ:
FLESZ: Emerytury dla matek - kto będzie je dostawał?