https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ogólnopolski konkurs Motorola Solutions Science Cup wystartował! Młodzi programiści poszukiwani

Ewa Wacławowicz
Motorola Solutions
Młodzi programiści z liceów lub techników rozsianych po całej Polsce poszukiwani. Startuje kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu programistycznego Motorola Solutions Science Cup. Szkoły mogą się zgłaszać do końca lutego br.

Rusza piąta edycja Motorola Solutions Science Cup

Motorola Solutions Science Cup - piąta edycja zmagań programistycznych wystartowała! Jest to kolejna odsłona konkursu, który ma na celu wyłonienie najlepszych programistów młodego pokolenia. Wśród drużyn z całej Polski znaleźć można licea ogólnokształcące, ale także technika o różnych profilach kształcenia. Przed uczniami szereg wyzwań i jak zawsze zdrowa, sportowa rywalizacja.

-Motorola Solutions Science Cup dowodzi, że nasza młodzież jest nie tylko doskonale zorientowana na rozwiązanie problemów, ale ma też ku temu doskonałe kompetencje: kreatywność, komunikację, a nade wszystko krytyczne myślenie. Konkurs jest przeznaczony dla młodych talentów w całej Polsce, a wyłonienie finalistów spośród tak zdolnej młodzieży to nie lada wyzwanie - mówi Piotr Bochaczyk, inżynier programista z Motorola Solutions, inicjator konkursu.

Połączenie nauki i rozrywki

Rokrocznie powstają tutaj projekty, których nie powstydziłyby się bardziej doświadczeni programiści. To tutaj powstały remaki klasycznych gier zręcznościowych - Arkanoid, Sokoban czy Pang, Generator skóry żyrafy czy symulator układów optycznych. Do ostatniej edycji konkursu zgłosiło się ponad 150 drużyn, z których 10 spotkało się w finale.

Uczestnicy zdobywając cenne doświadczenie walczyli o takie nagrody jak drukarki 3D, drony, minikomputery, słuchawki bezprzewodowe i smartwatche.

Łączymy edukację z zabawą, dlatego wśród zadań zawsze znajdują się zadania typowo programistyczne, ale też gry, czy konkursy sprawnościowe – dodaje Piotr Bochaczyk. W tym roku skupiamy projekty wokół trzech aspektów tematycznych. Są to: wyścigi samochodowe, symulatory budowy mostów, a także gra w szachy ze sztuczną inteligencją – zapowiada organizator.

Nabór szkół do końca lutego

Nabór zgłoszeń potrwa do końca lutego. Zapisać może się każda szkoła niezależnie od swojego profilu i lokalizacji. Na stronie internetowej przyjmowane są zgłoszenia z całej Polski.

Jedna szkoła zgłosić może dowolną ilość 5-osobowych ekip, z których każda zmierzy się z jednym z trzech proponowanych zadań praktycznych.

W tym roku będą to trzy gry, w których uczestnicy będą musieli wykazać się znajomością inżynierii, fizyki lub algorytmiki.

Cały konkurs potrwa do końca maja 2025 r. kiedy to w finale, w Krakowie spotka się dziewięć wybranych drużyn z całej Polski.

Czytaj również

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świat żegna Franciszka. Tłumy wiernych na Placu św. Piotra

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska