W czwartek w godzinach popołudniowych zakorkowane były m.in. Aleje Trzech Wieszczów, drogi w rejonie cmentarzy oraz trasy wyjazdowe z miasta, np. w kierunku Zakopanego, Wieliczki, Warszawy, Balic czy Podłęża.
Dużego ruchu na drogach dojazdowych do cmentarzy czy też na trasach wyjazdowych z miasta należy się też spodziewać w Dniu Wszystkich Świętych, 1 listopada.
– W tym okresie co roku mamy wzmożony ruch w okolicach cmentarzy. W związku z tym miasto wprowadza zmiany w organizacji ruchu i dodatkową ofertę komunikacyjną. To także zaangażowanie wszystkich służb, nie tylko miejskich, aby święto przebiegło w sposób jak najbardziej spokojny dla mieszkańców, którzy będą odwiedzać groby bliskich. W ten weekend będą już uruchomione specjalne linie tramwajowe i autobusowe. Zachęcamy mieszkańców, aby w tym okresie wybierali komunikację miejską, gdyż dojazd samochodem na nekropolie będzie utrudniony – mówił zastępca prezydenta Łukasz Sęk podczas konferencji prasowej z okazji przygotowania miasta i zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i przyjezdnym w okresie Wszystkich Świętych.
Największe zmiany zostały przygotowane na piątek, 1 listopada. Dla pasażerów będzie wtedy dostępnych siedem specjalnych linii tramwajowych i 27 specjalnych linii autobusowych, a ponadto na części linii regularnych zostaną wprowadzone specjalne rozkłady jazdy. Wzmocnienia w rejonie cmentarzy będą także 31 października oraz 2 i 3 listopada. Dodatkowe linie, które będą dojeżdżać w rejon cmentarzy, będą oznaczone numerem zaczynającym się od cyfry „8”.
Lewica chce wolnej Wigilii. Prezydent popiera projekt
