https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

„Okrągły stół” w sprawie krakowskiej huty i losu jej pracowników

Bartosz Dybała
Anna Kaczmarz / Dziennik Polski /Polska Press
Po wstrzymaniu pracy wielkiego pieca oraz stalowni w krakowskim oddziale ArcelorMittal Poland prezydent Krakowa wyszedł z inicjatywą zorganizowania dla wszystkich zainteresowanych stron spotkania w formule okrągłego stołu.

FLESZ - Zmiany w płatnościach, co piąta transakcja będzie wymagać użycia PIN-u

Zapewnienie odpowiedniej pomocy zarówno pracownikom zakładu, ich rodzinom, jak i adeptom krakowskich uczelni studiujących na kierunkach związanych z hutnictwem, leży w interesie miasta. Liczba osób dotkniętych decyzją o wstrzymaniu pracy wielkiego pieca, uwzględniając załogi firm współpracujących z hutą, może przekroczyć siedem tysięcy.

Władze Krakowa, mając bardzo ograniczone możliwości wpływania na decyzje prywatnego przedsiębiorstwa, podjęły się zorganizowania spotkania, które umożliwi wszystkim zainteresowanym stronom zaprezentowanie stanowisk i wskazanie realnych perspektyw.

Dzięki zaproszeniu przedstawicieli ArcelorMittal Poland, rządu, parlamentarzystów, związków zawodowych, samorządowców oraz przedstawicieli instytucji i firm, zaistniała szansa na rzetelne przeanalizowanie sytuacji i zaproponowanie optymalnych rozwiązań.

Spotkanie odbędzie się 17 stycznia o godz. 10, w sali obrad Rady Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gajewska o poparciu wyborców dla Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze

Komentarze 13

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

O
Operator

Przecież jest mnóstwo pracy na budowach krakowskich, kompletnie nie rozumiem tej idei

G
Gość

Nad losem zawodowych związkowców ze stażem ok 30 letnim rozczulać się nie będę. Oni mają spółki związkowe powstałe z przydzielonych związkom aktywów przedsiębiorstwa i tam jest ich żerowisko!

r
res

Panie Prezydencie wyjdź z inicjatywą i ulżyj tysiącom Krakowian cierpiących z powodu smogu i zamknij ten temat

G
Gość

Szkoda że nie zasiadali w50latach jak ziemię pod Hutezabierali

G
Gość

dlaczego nie zasiada się przy pielęgniarkach,rehabilitantach,pracownikach MOPS ,nauczycielach itd--nie da się?

r
res

Przecież Huta dalej produkuje koks z niezłym zyskiem-chyba nawet lepszym niż produkcja stali-to może da pieniążki na zasiadanie--bo ja ze swoich podatków bym nie chciał

K
Kraków.

Teraz jeszcze coś chcą wydrzeć z publicznych albo sugerują akcję a ziemia na czysto pod deweloperów pójdzie - a my się dowiemy jak główny deweloper kraju pokłóci się z jakimś podwykonawcą jak już że srebrna było.

G
Gość
30 grudnia, 14:35, er:

Już wystarczająco na truli zlikwidować w Krakowie jest tysiące ofert dla spawaczy ślusarzy i tym podobne prace znajdą to nie rządy Balcerowicza 3 Platformy Obywatelskiej Kiedy było 20% bezrobocia czy 15 za PO

Chyba masz plewy zamiast mózgu

K
Kraków.

Trybunał za to że w 2006 Antoni M. sprzedał hutę słupom. Potem sprzedali 1 !!!! budynek przy wjeździe do huty i cała inwestycja się zwróciła!!!wał

G
Gość

Po co utrzymywac to dziadostwo z lat 50-tych, zrobic muzeum prl-u. I Dąbrowę tez zlikwidowac bo nie spelnia norm srodowiskowych (spelnia tylko teoretycznie na papierze a w weekendy caly syf leci w atmosfere)

z
zzz
30 grudnia, 15:28, krk:

Mysle ze ; LUDZI powinno sie przekwalifikowac w innych kierunkach -natychmiast -a nie "zasiadac" przy jakichs stolach .moga byc tez czworokatne !To nic nie wniesie w zycie tych dotknietych bezrobociem

jak ktoś ma fach w ręku to długo pracy szukać nie będzie w KRK. No ale trzeba wtedy jednak pracować i związków zawodowych raczej nie będzie :)

k
krk

Mysle ze ; LUDZI powinno sie przekwalifikowac w innych kierunkach -natychmiast -a nie "zasiadac" przy jakichs stolach .moga byc tez czworokatne !To nic nie wniesie w zycie tych dotknietych bezrobociem

e
er

Już wystarczająco na truli zlikwidować w Krakowie jest tysiące ofert dla spawaczy ślusarzy i tym podobne prace znajdą to nie rządy Balcerowicza 3 Platformy Obywatelskiej Kiedy było 20% bezrobocia czy 15 za PO

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera

Wybrane dla Ciebie

Spadająca gałąż wbiła się w bramę. W Zakopanem trwa nielegalna wycinka drzew

Spadająca gałąż wbiła się w bramę. W Zakopanem trwa nielegalna wycinka drzew

Policja oświadcza, że nie rekomendowała niewpuszczenia kibiców Wisły na mecz ze Stalą

Policja oświadcza, że nie rekomendowała niewpuszczenia kibiców Wisły na mecz ze Stalą

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska