Olkusz. Protest przeciwko przebiegowi obwodnicy [ZDJĘCIA]

  • Gazeta Krakowska

Katarzyna Ponikowska

Zakończył się protest w Olkuszu, który miał zwrócić uwagę urzędników na problem obwodnicy. Mieszkańcy domagają się wstrzymania jej budowy i odsunięcia drogi od zabudowań.

Mieszkańcy osiedli stracili cierpliwość. Uważają, że urzędnicy i drogowcy zupełnie nie liczą się z tym, co mają do powiedzenia.

Postanowili więc zaprotestować przeciwko budowie obwodnicy. Zablokowali drogę krajową nr 94 w Olkuszu. - Postanowiliśmy wyjść na ulicę, bo chcemy, żeby ktoś nas wreszcie usłyszał - podkreśla Mariusz Luks, przewodniczący komitetu protestacyjnego.

Na pasach zjawiło się kilkadziesiąt osób.

Protest w Olkuszu był pokojowy. Rozpoczął się o godz. 15. Policja kierowała ruchem. Mieszkańcy chodzili po przejściu kilka minut, po czym ruch był wznawiany. I tak przez dwie godziny. - Protest w Olkuszu był zgodny z prawem - podkreśla Mariusz Luks. Po akcji na drodze, protestujący poszli na spotkanie z urzędnikami.

Olkusz: nie chcą obwodnicy pod oknami domów

Artykuły, za które warto zapłacić! Sprawdź i przeczytaj
Codziennie rano najświeższe informacje z Krakowa prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
"Gazeta Krakowska" na Twitterze

Wideo

polecane: MiauCzat: Honorata Witańska ostrzega kobiety! Tęskni za PiP?

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

01.12.2013, 12:27

sam jesteś idiotą, obrażając innych

24.11.2013, 12:36

jestem ciekaw kto ci podpowiadał aby napisać ten durny komentarz?? Nawet nie wiesz o co chodzi i co sie dzieje a piszesz głupoty. aby sie wypowiadać w jakiejś sprawie trzeba ją najpierw sprawdzić.

24.11.2013, 12:33

ehhoolkuszanin sam jesteś gnojem skoro obrażasz innych. A tym bardziej pajacem bo jest bardzo prosty sposób ABY OBJECHAĆ BLOKADY, WIĘC TWOJE ARGUMENTY SĄ O D*** POTUC

24.11.2013, 00:20

zgadzam się z tobą lechu;) idioci jakich mało a Kmita to już przegina. jak on coś powie to moherowe berety za nim. gdzie ci ludzie byli jak robili plany a nie teraz zachciało im się protestów oraz maja jakieś ale. debile jakich mało!!!!

23.11.2013, 13:49

pojebani ludzie, nie licza sie z innymi, dzis zas zablokowali droge , patalachy, nie wazne ze ktos sie gdzies spieszy albo do pracy musi jechac, oni chodza i sie smiaja, zalosne gnoje . Zamiast prostestowac nim zapadla decyzja, oni wyszli na ulice jak juz budowa ruszyla,....

22.11.2013, 12:01

Pomiędzy krajówką a ul. Osiecką jakoś nie było drogi przez las, a teraz wykarczowali kawał lasu BLISKO OSIEDLA PAKUSKA i bloków TBS-u, dosłownie 50-60metrów od bloków!! I co ty na to? Nie mogli puścić tej obwodnicy środkiem lasu daleko od zabudowań??

22.11.2013, 07:29

spier.. zapyzialy gnoju siegnij jak masz po co dglebiej do swojego tempego mozgu

21.11.2013, 10:48

ziomek co Ty pieprzysz? która niby już tam była? no chyba że mówisz o E 40 to tak, była, ale tak trochę nie w tym miejscu ;] jak nie znasz tematu to się nie wypowiadaj - szału można dostać przez takich "ekspertów"

21.11.2013, 10:24

Władze przesuwają naszą drogę pod okna! A w miejscu starej-zamiast ją wyremontować chcą puścić obwodnicę! Chcemy obwodnicy ale nie 7 m od bloków!!

21.11.2013, 09:22

Oczywiście, tak jak to jest często, głos zabiera niedoinformowany czyli tzw. lechu. Nieprawdą jest, że droga była tam zawsze! Władze Olkusza zdecydowały, żeby drogę, która "była tam zawsze" przesunąć w kierunku mieszkań-kilka metrów od okien. I kto tu stał się idiotą, lechu?

21.11.2013, 09:00

Kosy na sztorc!!!Do boju!!!

21.11.2013, 07:16

To tylko w Olkuszu jest możliwe, aby blokować obwodnicę. Przecież ta droga zawsze tam była i wszyscy narzekali na jej stan techniczny. Mieszkańcy zapyziałego Olkusza obudźcie się.
Powinni przerwać budowę i zostawić ją w takim stanie. Może ci protestujący idioci by się wreszcie obudzili. Jak zawsze jest w tym więcej polityki niż rozsądku. Kto nakręca to spiralę - radny Kmita i jego guru.