Orzeł Piaski Wielkie - Słomniczanka. Stawką było utrzymanie w IV lidze. ZDJĘCIA [KIBICE, MECZ]

Orzeł Piaski Wielkie - Słomniczanka
Orzeł Piaski Wielkie - Słomniczanka Tomasz Bochenek
Orzeł Piaski Wielkie uległ Słomniczance 0:3 w meczu ostatniej kolejki grupy zachodniej małopolskiej IV ligi. Stawką tego spotkania było utrzymanie się na tym szczeblu, a ten wynik oznacza, że w IV lidze pozostała ekipa ze Słomnik, natomiast Orzeł spadł do klasy okręgowej. ZDJĘCIA >>>> Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Słomniczanka szybko objęła prowadzenie, gdy rzut karny wywalczył Skrzypek (zdaniem gospodarzy wślizg obrońcy był czysty), no i Skrzypek potem tego karnego wykonał: jego strzał obronił Makowski, ale dobitka była celna.

Orzeł usiłował przycisnąć rywala, zwłaszcza na początku drugiej połowy, ale nie stworzył żadnej klarownej sytuacji. Goście bronili się solidnie i sami zaczęli kąsać. W 73 min kolejną szarżę Skrzypka przerwał faulem w "16" Makowski, a sfaulowany chwilę potem trafił już bezpośrednio z „jedenastki”. Radość podopiecznych Leszka Janiczaka była wielka, a za moment, po akcji M. Reczulskiego, byli już pewni, że pozostaną w lidze.

Orzeł Piaski Wielkie – Słomniczanka 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Skrzypek 10, 0:2 Skrzypek 73 karny, 0:3 M. Reczulski 76.
Orzeł: Makowski – Kret, Bartosz, Uwakwe, Jurek – Ł. Feret, Sulima (77 Michura), Kądziołka (71 M. Feret), Wcisło, Ciesielski – Nwachukwu.
Słomniczanka: Dykas – Dębowski (86 Podyma), Valenzuela (71 Sz. Reczulski), Strona, Nawrocki (67 Trebus)- Matysek, Kasza, Reczulski, Wątroba – Skrzypek (79 Grzyb), Kozieł (81 Wasik).