reklama

Oświęcim. Arcybiskup Jędraszewski odprawi mszę w Auschwitz. Tysiące ludzi, pełno policji, korki

Bogumił Storch
Bogumił Storch
Zaktualizowano 
W środę (14 sierpnia) na terenie byłego obozu Auschwitz odbędą się uroczystości upamiętniające rocznicę męczeńskiej śmierci św. o. Maksymiliana Kolbego. Mszę odprawi abp Marek Jędraszewski. W całym mieście wprowadzono zaostrzone środki bezpieczeństwa.

Dzień później, 15 sierpnia w Oświęcimiu odbędzie się Wielki Marsz Życia Polaków i Polonii. Organizatorem wydarzenia jest znany prawicowy publicysta i dziennikarz śledczy Witold Gadowski. Poinformował on dziś, że jest po rozmowie z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim i metropolita krakowski będzie obecny na tym wydarzeniu oraz odprawi w środę w Auschwitz mszę świętą.

"Spotkałem się z arcybiskupem Markiem Jędraszewskim - rozmowa mądra i budująca. Arcybiskup celebruje Mszę Świętą w Auschwitz 14 sierpnia. To będzie piękne wydarzenie" - napisał Witold Gadowski na Twitterze.

Dzisiejsze (14 sierpnia) uroczystość 78. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego na terenie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz – Birkenau poprzedzą dwie procesje.

Jedna będzie prowadziła od Kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Oświęcimiu ulicami: Tysiąclecia, Nojego, Pilata, Zaborską, Królowej Jadwigi oraz Jagiełły, Zatorską, Legionów, Więźniów Oświęcimia. Trasa drugiej procesji będzie prowadziła od Klasztoru Franciszkanów w Harmężach ulicami: Browarną, Borowskiego, Wojewódzką, Ostatni Etap, Kolbego, Szajny, Leszczyńskiej.

Pomiędzy godz. 8.30 a 10 zamknięta będzie część ulic w mieście w związku z marszem. Jak informują kierowcy, na drogach w Oświęcimiu od rana tworzą się z tego powodu spore korki.

Doszło do jednego incydentu. Uczestnik marszu, opatulony biało-czerwoną flagą, który szedł spod salezjan, razem z ludźmi spod hasła: Wielki Marsz Życia Polaków i Polonii, miał w ręku niedozwolony kij. Został "rozbrojony" przez komandora marszu i przekazany policji.

Obchody 78. rocznicy męczeństwa św. Maksymiliana w strugach ...

Oświęcim. Na terenie Muzeum Auschwitz trwają uroczystości 78...

Czytaj także

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 18

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Niesympatyczny jest ten człowiek, jakiś taki zmyślony i nieludzki

M
M
2019-08-14T10:58:23 02:00, Krakus:

Nigdy ale to nigdy nie wygracie z Kościołem zapamiętajcie to sobie raz na zawsze Polska była jest i będzie Państwem Katolickim a wasze opinie i komentarze to objawa waszej słabości waszej głupoty.

2019-08-14T14:12:19 02:00, Gość:

Czytalem ze na Litwie i na Wegrzech marsze rownosci sa zabronione.Dlaczego u nas nie mozna tego zrobic

2019-08-14T20:20:02 02:00, Bazyl:

Inteligentnym trzeba się urodzić . Pozostaje modlitwa o zdrowie

Bardzo trafne określenie stwierdzenie

M
Maria
2019-08-15T13:45:16 02:00, Nickey:

Sekta katolicka jest silna.

Niech tylko staruszkowie poumierają skończy się klerykalizm w Polsce. I święty czas. Nie można nikomu nażucać poglądów. Księża powinni mieć rodziny i tylko państwową pensję. Może to coś zmieni.

G
Gość

...Uczestnik marszu, opatulony biało-czerwoną flagą.... Autorze! OPATULIC SIĘ to mozna kocem, kołdrą itp. Flagą sie mozna jedynie OWINĄĆ. To takie podstawy jezyka polskiego.

N
Nickey
2019-08-14T15:21:20 02:00, Tomek:

Prezydent powinien objąć ten marsz patronatem i uroczystość powinna mieć rangę państwowej.

Co do bredni wygadywanych przez ideologów LGBT warto przypomnieć postać lesbijki i sadystki Irmy Grese, będącej strażniczką w Auschwitz i bynajmniej nie prześladowanej przez swoich nazistowskich kolegów.

Warto również przypomnieć o księżach pedofilach

N
Nickey

Sekta katolicka jest silna.

B
Bazyl
2019-08-14T10:58:23 02:00, Krakus:

Nigdy ale to nigdy nie wygracie z Kościołem zapamiętajcie to sobie raz na zawsze Polska była jest i będzie Państwem Katolickim a wasze opinie i komentarze to objawa waszej słabości waszej głupoty.

2019-08-14T14:12:19 02:00, Gość:

Czytalem ze na Litwie i na Wegrzech marsze rownosci sa zabronione.Dlaczego u nas nie mozna tego zrobic

Inteligentnym trzeba się urodzić . Pozostaje modlitwa o zdrowie

B
Bazyl
2019-08-14T11:51:49 02:00, gosc:

Rydzyk tam żydów nie lubi i jest dumny.

Popatrz w lustro

T
Tomek

Prezydent powinien objąć ten marsz patronatem i uroczystość powinna mieć rangę państwowej.

Co do bredni wygadywanych przez ideologów LGBT warto przypomnieć postać lesbijki i sadystki Irmy Grese, będącej strażniczką w Auschwitz i bynajmniej nie prześladowanej przez swoich nazistowskich kolegów.

m
mariam

Całym sercem jestem z Wami w Oświęcimiu.

G
Gość
2019-08-14T10:58:23 02:00, Krakus: