Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Czy chemia może być „zielona”? Synthos rozpoczął cykl „Lekcji Chemii” dla uczniów szkół w Oświęcimiu
„Lekcje Chemii” to kolejny program edukacyjny realizowany przez Synthos. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu i są prowadzone przez ekspertów Synthos oraz ekologa Dominika Dobrowolskiego.
- Od 2011 roku prowadzimy program stypendialny „Generacja Synthos” dla studentów chemii, a od 9 lat jesteśmy patronem klasy chemicznej w Powiatowym Zespole Nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu. „Lekcje Chemii” to nasz najnowszy program edukacyjny, który kierujemy do uczniów, tym razem szkół podstawowych. Pokazujemy dzieciom, gdzie w codziennym życiu można spotkać nasze produkty – wyjaśnia Sylwester Jachna, dyrektor zarządzający środowiskiem, jakością i bezpieczeństwem pracy w Grupie Synthos.
Jak dodaje, poszerzanie wiedzy pozwala podnieść też świadomość u dzieci i kształtować ich postawy proekologiczne. - Każdy z nas za sprawą swojego odpowiedzialnego zachowania ma wpływ na otaczający świat i przyszłość naszej planety. Nasza firma także. Dlatego zgodnie z przyjętą strategią zrównoważonego rozwoju zobowiązaliśmy się m.in., że do 2030 roku 13 proc. naszej bazy surowcowej będą stanowić BIOsurowce lub surowce pochodzące z recyklingu – dodaje dyrektor Jachna.
Pierwsza lekcja dla uczniów SP nr 1 w Oświęcimiu
Pierwszą grupą, która wzięła udział w lekcji chemii w siedzibie Synthos, byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Oświęcimiu.
- Jesteśmy pod wielkim wrażeniem pierwszej lekcji, ponieważ nasi goście zadawali bardzo dużo interesujących pytań i chłonęli przekazywaną wiedzę. Największą popularnością cieszyła się wizyta w zakładzie produkcyjnym, podczas której uczniowie mogli zobaczyć na żywo, jak wyglądają i działają instalacje chemiczne, a także obejrzeć z bliska nasze wozy strażackie – opowiada Katarzyna Kwiatkowska, lider korporacyjny ds. bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju.
Jak dodaje, spółka od lat realizuje inwestycje, których celem jest zmniejszanie wpływu na środowisko i klimat. - Cieszymy się, że uczniowie mają okazję zobaczyć na własne oczy, jakie eko rozwiązania stosujemy w tym celu – zaznacza Katarzyna Kwiatkowska.
- Lekcje pokazują zagadnienia związane z chemią z różnych stron. Uczniowie biorą czynny udział w zajęciach, dyskutują i wyciągają wnioski. To najlepsza i skuteczna metoda edukacji - uważa Dominik Dobrowolski, ekolog i podróżnik, który na spotkaniach z uczniami przedstawia ważne zagadnienia związane z ochroną środowiska.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Czy Kęty pojawiły się w najnowszym hicie Netflixa?
- Przebudowa stacji PKP w Oświęcimiu weszła w ostatni etap
- Podwójne święto w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kętach
- Witajcie w Zatorze. Podróżnych przywita stacja kolejowa... jak z koszmaru
- Droga za miliard złotych. Ruszyła budowa S1 między węzłem Oświęcim a Dankowicami
FLESZ - Polacy się starzeją a miasta wyludniają. Jest raport GUS
