Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Oświęcim. Małopolska Uczelnia Państwowa otwiera nowy kierunek i chce zdobyć kolejnych studentów. ZDJĘCIA

Bogusław Kwiecień
Bogusław Kwiecień
Małopolska Uczelnia Państwowa w Oświęcimiu poszerza swoją ofertę edukacyjną i zdobywa coraz więcej studentów
Małopolska Uczelnia Państwowa w Oświęcimiu poszerza swoją ofertę edukacyjną i zdobywa coraz więcej studentów Archiwum Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu
Liczba studentów w Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu przekroczyła już 2 tysiące i zanosi się, że dalej będzie rosła, bo placówka systematycznie poszerza swoją ofertę. Kolejnym kierunkiem, który ma ruszyć od nowego roku akademickiego, będzie pedagogika resocjalizacyjna.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Do oferty studiów na uczelni wyższej w Oświęcimiu dołącza kolejny kierunek

Małopolska Uczelnia Państwowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu otrzymała w ostatnich dniach zgodę Ministra Edukacji i Nauki na uruchomienie nowego kierunku o profilu praktycznym - pedagogiki resocjalizacyjnej.

- Jest to 22 kierunek uruchomiony na naszej uczelni od początku istnienia, a aktualnie 17-ty, na którym odbywać się będzie rekrutacja - wylicza Natalia Matyszkowicz, kierownik działu promocji MUP.

Jak dodaje, jeśli będzie odpowiednia liczbę kandydatów, czyli co najmniej 20, to faktyczne uruchomienie kierunku, który będzie prowadzony na studiach I stopnia, nastąpi od nadchodzącego roku akademickiego. Czasu pozostało niewiele.

- Mamy nadzieję, że uda się wypełnić wymagany limit. Jest to kierunek, który cieszy się zainteresowaniem wśród młodych ludzi - dodaje Natalia Matyszkowicz.

Studenci, którzy wybiorą najnowszy kierunek MUP będą mogli wybrać dwie ścieżki kształcenia. Pierwszą w module socjoterapia, która opierać się będzie na zgłębianiu tajników terapeutyzacji zaburzeń psychicznych, przy wykorzystywaniu oddziaływań natury społecznej. Drugą w module interwencja kryzysowa polegająca na pracy z człowiekiem dorosłym. Zdobyta wiedza i umiejętności w przypadku tej specjalizacji umożliwi udzielanie specjalistycznej pomocy psychologicznej, a także poradnictwa specjalistycznego, poradnictwa socjalnego i prawnego.

Absolwenci pedagogiki resocjalizacyjnej mogą liczyć na pracę w placówkach resocjalizacyjnych i penitencjarnych, w tym młodzieżowych ośrodkach socjoterapii i ośrodkach wychowawczych, zakładach poprawczych, schroniskach dla nieletnich, aresztach i zakładach karnych, a po uzupełnieniu wykształcenia o II stopień także w sądownictwie. Ponadto będą mieć szanse na znalezienie zatrudnienia w organizacjach i instytucjach środowiskowej pracy z dziećmi i młodzieżą, a także osobami dorosłymi nieprzystosowanymi społecznie.

Na uczelni w Oświęcimiu przybywa także studentów

Uczelnia powstała w lipcu 2005. Na początku prowadziła kilka kierunków. W kolejnych latach poszerzała systematycznie swoją ofertę, a wraz z tym przybywało studentów. W minionym roku akademickim ich liczba wyniosła 2028. Jej mury z tytułami licencjatów i magistrów opuściło już blisko 4600 osób.

Uczelnia przyciąga nie tylko mieszkańców powiatu oświęcimskiego. Coraz licznie studia podejmują tutaj młodzi ludzie z innych części Małopolski zachodniej, w tym powiatów chrzanowskiego czy wadowickiego, a także ze Śląska. Atutem, który przyciąga wielu z nich jest praktyczny charakter studiów, który ułatwia po ich ukończeniu znalezienie pracy.

Jednocześnie uczelnia rozwija swoje zaplecze dydaktyczne. Między innymi dobiega właśnie końca adaptacja na jej potrzeby trzeciego budynku po dawnych zakładach monopolowych przy ul. Kolbego. Po zakończeniu prac remontowych w okazałej nieruchomości o powierzchni blisko 10 tys. m kw., studenci będą mieli do dyspozycji nowoczesne sale wykładowe, centrum kształcenia inżynieryjnego oraz medycznego, bibliotekę z czytelnią, salę konferencyjną.

FLESZ - Polacy się starzeją a miasta wyludniają. Jest raport GUS

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska