Oświęcim, MP juniorów 15-letnich (dzień III). Medal Bociek dla SMS Oświęcim, najlepszy zespół mistrzostw to G-8 Bielany Warszawa

W Oświęcimiu zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów 15-letnich w pływaniu. Najlepszą zawodniczką Wiktoria Guść (z lewej, u góry), a najlepszym zawodnikiem Krzysztof Matuszewski (góra, z prawej). Punktację klubową wygrał G-8 Bielany Warszawa (w środku, z pucharem). Dolne zdjęcia, od lewej: Wiktoria Bociek po zdobyciu brązowego medalu dla SMS Oświęcim. Makysm Majewski i Dominik Juda, finaliści wyścigu na 1500 metrów stylem dowolnym i ekipa UKS GIM 92 Ursynów Warszawa z multimedalistą Maciejem Konarskim. Fot. Jerzy Zaborski
W ostatnim dniu letnich mistrzostw Polski juniorów 15-letnich w pływaniu, rozegranych w Oświęcimiu, brązowy medal dla gospodarzy, miejscowego SMS, zdobyła Wiktoria Bociek, na 800 metrów stylem dowolnym. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Wiktoria Guść (Delfin Piotrków Trybunalski), a zawodnikiem Krzysztof Matuszewski z Piętnastki Bydgoszcz. Punktację klubową wygrał stołeczny G-8 Bielany.

Wiktoria Bociek (Górnik Sosnowiec) o swój brąz dla SMS Oświęcim na 800 m stylem dowolnym (9.14,57) musiała stoczyć ciężki bój z Wiktorią Wrzesińską z UKS 190 Łódź (9.15,05). Mistrzyni Polski, Wiktoria Guść, była poza zasięgiem konkurencji (8.54,47). Za nią uplasowała się Klaudia Tarasiewicz z Polonii Warszawa (9.10,47).

W finale na 100 metrów stylem dowolnym popłynął inny zawodnik oświęcimskiej SMS (Płetwal Zakopane) – Mateusz Mamcarz. Zajął ostatecznie 5. pozycję (54.48). Wygrał niesamowity Krzysztof Matuszewski z Piętnastki Bydgoszcz (51.99).

W najszybszej serii na 1500 metrów stylem dowolnym walczyło dwóch zawodników oświęcimskiej Unii. Ostatecznie Maksym Majewski zajął 6. miejsce (17.04,24), a Dominik Juda uplasował się na 9. pozycji (17.10,99).

Najlepszą zawodniczką mistrzostw została Wiktoria Guść (Delfin Piotrków Trybunalski). Pozostałe miejsca na podium zajęły: Marianna Rydyńska z Piętnastki Bydgoszcz i Klaudia Tarasiewicz z Polonii Warszawa. Wiktoria Bociek (Górnik Sosnowiec/SMS Oświęcim) była na 8. miejscu w tym rankingu.

Wśród chłopców wygrał Krzysztof Matuszewski z Piętnastki Bydgoszcz. Pozostałe miejsca na podium zajęli: Maciej Konarski z GIM 92 Ursynów Warszawa i Filip Kosiński z Olimpijczyka Suwałki.

Z zawodników Unii Oświęcim Michał Piela zajął 21. lokatę, a Maksym Majewski był 25.

Klasyfikację medalową wygrała Piętnastka Bydgoszcz, zdobywając 13 „krążków” (7 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe). Za nią był Delfin Piotrków Trybunalski z 5 medalami, ale wszystkimi złotymi, a na najniższym stopniu podium znalazł się G-8 Bielany Warszawa z 12 medalami (4 złote, 2 srebrne i 6 brązowych).

W klasyfikacji multimedalistów brylowała Wiktoria Guść, sięgając po pięć złotych „krążków”. Taki sam dorobek miał Krzysztof Matuszewski, ale w jego przypadku były to cztery złote medale i jeden srebrny. Na trzecim miejscu uplasowała się Klaudia Tarasiewicz z Polonii Warszawa, sięgając po osiem medali (trzy złote i pięć srebrnych).

W pierwszej „dziesiątce” znaleźli się: Marianna Rydyńska z Piętnastki Bydgoszcz (8 medali: 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe), Maciej Konarski z UKS GIM 92 Ursynów Warszawa (6 medali: 3 złote i 3 srebrne), Filip Kosiński z Olimpijczyka Suwałki (5 medali; 3 złote i 2 srebrne), Krzysztof Chemielewski z UKS Muszelka Warszawa i Julia Malinoś z Orki Zamość (oboje po 5 medali; 3 złote 1 srebrny i 1 brązowy); Ksawery Masiuk z G-8 Bielany Warszawa (6 medali; 3 złote i 3 brązowe) oraz Katarzyna Klimczyk z MOS Opole (3 medale i wszystkie złote).

O pierwszym dniu mistrzostw Polski - czytaj Tutaj

O drugim dniu mistrzostw Polski w Oświęcimiu - czytaj TUTAJ

Michał Piela zdobył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów 15-letnich w pływaniu, rozgrywanych w Oświęcimiu

Oświęcim, MP juniorów 15-letnich (dzień I). Michał Piela zdo...

Drugi dzień mistrzostw Polski w pływaniu juniorów 15-letnich w Oświęcimiu obfitował w rekordy Polski. Za zdjęciu: Mateusz Mamcarz (górne zdjęcie, z lewej), poniżej Wiktoria Bociek (oboje SMS Oświęcim). Z prawej, od góry, radość Kacpra Czapli do zdobyciu rekordu Polski na 50 metrów stylem dowolnym. Poniżej Maciej Konarski po wygraniu wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym, także na miarę rekordu Polski.

Oświęcim, MP juniorów 15-letnich (dzień II). Medale Bociek i...

[polecane] 16671635, 16668103, 16636725, 16581605, 16603147, 16655305[/polecane]