Inaugurację roku akademickiego poprzedziła msza święta w kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Potem studenci i wykładowcy przenieśli się do auli nowo otwartego budynku Collegium sub Horologio, który poświęcił ksiądz biskup Tadeusz Rakoczy, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej.
- To pierwszy w historii naszej uczelni rok, kiedy naukę rozpoczyna 600 żaków - mówi Monika Bartosz, rzecznik PWSZ. - Najbardziej oblegane kierunki to zarządzanie i pielęgniarstwo. Na zarządzanie oświęcimska uczelnia przyjęła 110 osób. W tym gronie jest m.in. Lucyna Grzesiewicz z podoświęcim skich Głębowic. - Słyszałam, że to dobra szkoła, no i jest niedaleko miejsca zamieszkania - mówi studentka pierwszego roku. - Wysoki poziom gwarantują wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Z tytułem licencjata łatwiej mi będzie się potem dostać na którąś z krakowskich uczelni. Najmłodsza uczelnia państwowa w Polsce przygotowuje otwarcie kolejnego kierunku. Będzie to wychowanie fizyczne.
Zobacz także: Oświęcim, Wadowice: wyścig do foteli władzy już rozpoczęty
- Komsja akredytacyjna zaopiniowała nasz wniosek negatywnie, ale po poprawkach złożymy go ponownie - informuje prof. dr hab. Lucjan Suchanek, rektor PWSZ w Oświęcimiu. Jednak, aby otrzymać tytuł magistra, trzeba jechać do innych miast, aby kontynuować naukę.
Brutalne zbrodnie, zuchwałe kradzieże, tragiczne wypadki. Zobacz, jak wygląda prawda o kryminalnej Małopolscekryminalnamalopolska.pl
60 tysięcy złotych do wygrania.Sprawdź jak. Wejdź nawww.szumowski.eu