– Park zmienił swoje oblicze i teraz każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Mamy nowe alejki, oświetlenie, plac zabaw, strefę rekreacyjną i czytelnie. Posadziliśmy kilkadziesiąt nowych drzew i łąkę kwietną. Zapraszam wszystkich mieszkańców w sobotę, 2 czerwca na oficjalne otwarcie. Będzie można zobaczyć zupełnie nowy park – powiedział Jacek Majchrowski podczas konferencji prasowej w Parku Krakowskim.
W ramach rewitalizacji nasadzono liczne krzewy, m.in. świdośliwek, od strony Alei Trzech Wieszczów, które mają tworzyć naturalną izolację, w tym także pyłową. W parku zasadzono także 42 drzewa, głównie na obrzeżach. Wyciąć trzeba było tylko jedno drzewo z powodów kompozycyjnych. Do tego rewitalizacja rzeźb w parku i fontanny, wymiana oświetlenia oraz nowy plac zabaw. Wyprofilowano łuki alejek. Poza główną, która jest asfaltowa, reszta została usypana z nawierzchni piaskowo-żwirowej.
Park Krakowski zmienił się nie do poznania! [ZDJĘCIA]
Stworzono strefy odpowiadające każdej grupie wiekowej. W pobliżu ul. Szymanowskiego powstał duży plac zabaw, gdzie będzie można pograć w bule, poślizgać się na zjeżdżalni i poturlać z pagórków. Dla dzieci przygotowano także połączone linowym przejściem wieże, ściankę wspinaczkową i strefę małego odkrywcy do wodnych zabaw.
Dla miłośników spokojnego relaksu przygotowano wyjątkowy gabinet grabowy z czytelnią i biblioteczką do wymiany książek. W parku są również stoły piknikowe, stoły do gry w szachy, bulodrom czy pitniki. Zasadzono także łąki bylinowe, które dzięki przemyślanej kompozycji będą zdobić park od wiosny, aż do późnej jesieni.
Prace remontowe parku rozpoczęły się w maju 2017 roku. Park Krakowski jest wpisany do rejestru zabytków. Położony między al. Mickiewicza, placem Inwalidów i ul. Czarnowiejską jest terenem rekreacyjnym od 1885 r. Został założony przez Stanisława Rehmana na gruntach wydzierżawionych od wojska.
Park Krakowski jak plac budowy. Kiedy koniec remontu?
ZOBACZ KONIECZNIE: