Patrycja Waszczuk podwójną mistrzynią Polski

(PAN)
Szachy. We Wrocławiu rozegrano mistrzostwa Polski w szachach szybkich i błyskawicznych. Bardzo dobrze spisali się reprezentanci małopolskich klubów, którzy zdobyli aż dziewięć medali.

W szachach szybkich w kategorii 8-latków złoty medal wywalczył Jakub Micuła z Gońca Staniątki. Wśród 10-latków drugą pozycję zajął Hubert Meers z Hetmana Koronnego Trzebinia. W szachach szybkich wysokie lokaty uzyskali bracia Golenia z MKS MOS Wieliczka, Wojciech był szósty w kategorii U-16, natomiast Jan siódmy w wśród 18-latków.

W tej ostatniej kategorii na trzecim stopniu podium stanął niezwykle utalentowany Szymon Gomularz, pochodzący z Sułkowic były gracz Wisły Kraków, który obecnie reprezentuje Polonię Wrocław. W szachach błyskawicznych sięgnął po złoto.

Wśród dziewcząt Alessia Natoli z MKS KSOS Kraków została wicemistrzynią Polski w kategorii U-8. W gronie 14-latek triumfowała Patrycja Waszczuk z krakowskiej Wisły. Swoją dominację w tej kategorii udokumentowała, zdobywając złoto także w szachach błyskawicznych.

W szachach szybkich U-14 brąz wywalczyła Emilia Dyląg z Krakowskiego Klubu Szachistów, a dziewiąta była Magdalena Budkiewicz z Gońca Staniątki.

W kategorii U-16 szóstą pozycję zajęła Weronika Łęczek z Hetmana Koronnego Trzebinia.

W szachach błyskawicznych oprócz Waszczuk na podium stanęła Barbara Goraj z Czarnego Konia Olkusz, która była trzecia wśród 12-latek, Dariusz Dziewoński z klubu MAT Myślenice, który był trzeci w kategorii U-10, oraz Marek Pniaczek z UKS SP nr 8 Chrzanów, który wywalczył brąz w grupie 14-latków.

Mistrzynią kraju wśród 18-latek została wychowanka Gońca Staniatki Honorata Kucharska.

Autor: Artur Bogacki

Materiał oryginalny: Patrycja Waszczuk podwójną mistrzynią Polski - Dziennik Polski