FLESZ - Praca sezonowa w dobie epidemii
– Postanowiliśmy wykorzystać dokumentację, również fotograficzną, dworca autobusowego, który funkcjonował tutaj od 1929 do 1952 roku – tłumaczył pod koniec 2019 roku Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.
"Nawierzchnia dworca była zrobiona z płyt betonowych z dodatkiem bazaltu o wymiarach 3,5 x 4 m, do łączenia ich wykorzystano kostkę porfirową. W procesie rewitalizacji 32 płyty zostaną zamienione na zieleń, dzięki czemu na placu pojawi się prawie 500 m kw. zieleni. Stanowi to prawie jedną trzecią powierzchni całego placu. Rośliny, które pojawią się na placu, to prawie 1000 krzewów róż pachnących, dzięki czemu uzyskanie zostanie efekt ogrodu sensorycznego. W formie żywopłotów posadzimy strzyżone ligustry lub bukszpany, całość uzupełni dąb szypułkowy" - wyjaśniali urzędnicy miejscy.
– Przy projektowaniu wprowadziliśmy maksymalnie dużo zieleni, zachowując jednocześnie funkcjonalność miejsca. Plac ponownie będzie pełnił funkcję komunikacyjną – dzięki zaakcentowaniu przejścia od kościoła św. Krzyża do ul. Szpitalnej – zaznaczał kilka miesięcy temu Kempf.
Urzędnicy podkreślali, że w projekcie udało się wygospodarować kilka miejsc parkingowych. Część placu może być również wykorzystywana jako ogródek kawiarniany. Na placu pojawią się miejsca do siedzenia, z oparciami i podłokietnikami.
Koszt rewitalizacji wyniesie ponad 2,2 mln zł.
- Atlas grzybów trujących i jadalnych. Kluczowe różnice na przykładowych zdjęciach
- Demoniczne nazwy wsi w Małopolsce i ich "boskie" przeciwieństwa
- Oni nie skończyli studiów, a mają miliony. Jak to możliwe?!
- Tak wygląda budowana zakopianka [NOWE ZDJĘCIA]
- Zmiany w sklepach. Nowy obowiązek przy sprzedaży mięsa
- Te dzikie zwierzęta żyją w Krakowie [ZDJĘCIA]
