FLESZ - Połowa Polaków nie chce alkoholu na stacjach benzynowych
"W czasie, gdy możliwości spotkań i kontaktów są ograniczone, a sposoby poznawania przez nas świata i komunikacji uległy zmianie i zniekształceniu, zapraszamy na nowy cykl spotkań, podczas których będziemy rozmawiać o uważności w fotografii. W trakcie warsztatów, skupionych wokół konkretnych problemów, zaproszeni przez nas fotografowie i fotografki podzielą się doświadczeniem, przemyśleniami, wątpliwościami. Wskażą tropy poszukiwań sposobów ujęcia tematów, które podejmują w swojej twórczości, opowiedzą o swoich metodach pracy" - zapowiadają organizatorzy.
Trzy pierwsze spotkania warsztatowe, odbywające się w odstępach tygodniowych, poświęcone będą tematyce pracy fotografów/ek z konkretną społecznością/grupą ludzi. Szczególny nacisk zostanie położony na proces, prowadzący do powstania zdjęcia, a nie sam moment naciśnięcia spustu migawki. Uczestnicy porozmawiają o sposobach i powodach pracy z grupami, o budowaniu relacji i wyznaczaniu granic. Jak pracować, by nie wykorzystywać innych, ale także nie czuć się wykorzystanym? Jak pozostać przy zdrowych zmysłach i zachować bezpieczny dystans, wchodząc nie raz w trudne historie spotkanych ludzi?
8 kwietnia 2021, godz. 18
Spotkanie z Agnieszką Pajączkowską
Agnieszka Pajączkowska – kulturoznawczyni, badaczka historii codziennych praktyk fotograficznych, twórczyni projektów fotograficznych i kulturalnych, animatorka kultury, kuratorka, edukatorka wizualna, autorka projektu i książki “Wędrowny Zakład Fotograficzny” (2019, Wyd. Czarne). Dwukrotna stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w obszarze „Sztuki wizualne” (2015 i 2020). Absolwentka studiów doktoranckich w Instytucie Kultury Polskiej UW. W podejmowanych działaniach łączy refleksję akademicką z praktyką twórczą i animacją kultury.
15 kwietnia 2021, godz. 18
Spotkanie z Karoliną Gembarą
Karolina Gembara - Absolwentka Stosunków Międzynarodowych i studiów podyplomowych z Dziennikarstwa na Uniwersytecie Wrocławskim, studiowała Historię Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim, ukończyła fotografię w Międzynarodowym Forum Fotografii Kwadrat oraz Program Mentorski Sputnik Photos. Obecnie jest doktorantką na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie. Prowadzi warsztaty fotografii partycypacyjnej, pracuje z osobami z doświadczeniem migracji, grupami wykluczonymi. Jest członkinią i mentorką kolektywu Sputnik Photos.
22 kwietnia 2021, godz. 18
Spotkanie z Maciejem Pisukiem
Maciej Pisuk – scenarzysta, pisarz oraz fotograf. Autor scenariusza do filmu Leszka Dawida „Jesteś Bogiem” oraz książki pod tym samym tytułem. Jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej. Niedawno ukończył pracę nad scenariuszami do dwóch filmów fabularnych – o Jacku i Grażynie Kuroniach oraz o karierze Dariusza Michalczewskiego.
- Informacje i zapisy: [email protected]
- Budowa S7 w Krakowie pomiędzy Mistrzejowicami i Nową Hutą [WIZUALIZACJE, MAPY]
- Amazon, Aliexpress czy Allegro notują rekordowe obroty. Co dalej czeka handel?
- Oto firmy o największych przychodach pod Wawelem! [TOP 30]
- Polacy śmieją się ze swoich zarobków i... stylu życia [MEMY]
- W Krakowie najdroższe mieszkania są w dzielnicy... Zaskoczenie!
- Ten sklep codziennie odwiedzają tysiące Polaków. Zobacz najlepsze memy o Biedronce
