Pływanie. Brązowy medal Marty Klimek w Olsztynie połączony z kwalifikacją

Marta Klimek z brązowym medalem mistrzostw Polski, wywalczonym w Olsztynie wraz z trenerem Andrzejem Branią Fot. Zbiory Unii Oświęcim
Oświęcimianka Marta Klimek zdobyła brązowy medal na 200 metrów stylem dowolnym (2.01,17) w mistrzostwach Polski seniorów w pływaniu, odbywających się w Olsztynie.

Podopieczna Andrzeja Brani przegrała z Aleksandrą Polańską (UKS GOS Raszyn, złoty medal – 1.59,59) i Dominiką Kossakowską (AZS AWF Katowice, srebrny medal – 2.01,00). Z kolei tuż poza podium uplasowała się Aleksandra Knop (UKS 190 Łódź, 2.01,23).

Oświęcimianka poza brązowym medalem uzyskała kwalifikację na mistrzostwa Europy juniorów, które odbędą się w Kazaniu (od 3 do 7 lipca).

Przepustkę do Kazania zapewnił sobie także Przemysław Suchański. Zawodnik Unii Oświęcim wywalczył ją na 400 m stylem zmiennym (4.26,63), zajmując w tym wyścigu 5. miejsce.

W Oświęcimiu rozegrano międzynarodowy wielomecz pływacki nadziei olimpijskich. Wygrali Węgrzy, Polska była druga.

Pływanie. Węgrzy wygrali w Oświęcimiu, a za nimi Polska. Tak...

Unia Oświęcim okazała się najlepsza w IV edycji Grand Prix Małopolski w pływaniu na długim basenie. Na zdjęciu zadowolone zawodniczki Unii Oświęcim, od lewej: Maja Kapcińska, Zuzanna Nowak, Julia Blachura i Oliwia Rygiel.

Pływanie. Unia Oświęcim najlepsza w czwartej edycji Grand Pr...