Podhale - Cracovia. Pierwszy mecz sezonu zakończył się rzutami karnymi

Maciej Zubek
Andrzej Banas / Polska Press
Mecz Podhale - Cracovia na inaugurację hokejowego sezonu rozstrzygnął się dopiero po rzutach karnych. Derby Małopolski, w których po 60 minutach i dogrywce było 2:2, wygrali nowotarżanie. W serii karnych zwyciężyli 2:1.

Na pierwszego w sezonie gola przyszło kibicom czekać 9 minut i 29 sekund. Zdobył go dla „Szarotek” Bartłomiej Neupauer, który w zamieszaniu pod bramką Cracovii, wykazał się przytomnością umysłu. Potem oba zespoły nie wykorzystały po jednym okresie gry w liczebnej przewadze. Za to kiedy drużyny grały już w komplecie, w 19 min Podhale podwyższyło prowadzenie, po tym jak Emil Svec sprytnie zmienił tor lotu krążka po strzale Roberta Mrugały.

Cracovia. Byli piłkarze "Pasów" zmienili kluby. Transfery lato 2020

Druga tercja to ataki Cracovii. Nowotarżan z rytmu wybiły kary. W ciągu tych 20 minut gospodarze aż pięć razy odwiedzali ławkę kar, przy jednym wykluczeniu rywala. Przewaga przyjezdnych nie znalazła jednak przełożenia na wynik, w czym największa zasługa świetnie spisującego się w bramce „Szarotek” Przemysława Odrobnego.

Trzecia tercja zaczęła się od 48-sekundowego okresu gry w podwójnej liczebnej przewadze gości. W momencie, kiedy kończyła się pierwsza kara nowotarżan, Erik Nemec ze strefy między „bulikami” zdobył dla Cracovii gola kontaktowego. Między 47, a 49 min kolejny raz Podhalu – po problematycznej karze Patryka Wsóła - przyszło bronić się w czwórkę przeciwko piątce rywali. Tym razem nowotarżanie uniknęli konsekwencji gry w liczebnym osłabieniu, ale w 51 min kibicom Podhala przypominał się Tomas Franek. Napastnik Cracovii, który jeszcze w ubiegłym sezonie przywdziewał barwy „Szarotek” , indywidualną akcją doprowadził do wyrównania i jak się później okazało dogrywki.

Piękna Sara. Jej brat to nowy piłkarz Wisły Kraków [ZDJĘCIA]

Dodatkowe 5 minut rozstrzygnięcia nie przyniosło. Zwycięzcę więc wyłoniły więc rzuty karne. W nich wygraną Podhalu zapewnił w decydującej serii Michal Vachovec.

W szeregach Podhala nie wystąpił Adrian Gajor, któremu w trakcie trwania spotkania urodziła się córeczka.

Wisła Kraków. Byli wiślacy zmieniają kluby. Także po okienku...

KH Tauron Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 3:2 po rzutach karnych (2:0, 0:0, 0:2), dogr. 0:0, karne 2:1

Bramki: 1:0 Neupauer (Ankudinov, Pettersson) 10, 2:0 Svec (Mrugała, Bepierszcz) 19, 2:1 Nemec (Tiala) 41, 2:2 Franek 51. Karne: 2:1

Karne: Franek -, Łyszczarczyk -, Najzchleb +, Tomasik +, Gula -, Svec -, Csamango -, Vachovec +, Drzewiecki -

Podhale: Odrobny – Birznis, Chaloupka, Svec, Vachovec, Bepierszcz – Tomasik, Mrugała, Pettersson, Neupauer, Ankudinov – Sulka, P. Wsół, Guzik, Rancevs, Słowkiewicz oraz Bochnak, Łyszczarczyk, Worwa.

Cracovia: Petrasek – Gula, Saur, Tiala, Nemec, Csamango – Dudas, Gutwald, Franek, Jezek, Nejzchleb – Musiol, Szurowski, Brynkus, Kamiński, Drzewicki – Gosztyła, Yastrabau, Dziurdzia, Bezwiński, Augustyniak.

Sędziowali Bartosz Kaczmarek i Marcin Polak. Kary: 14-6 min. Widzów: 1500.

Wisła Kraków. Michaił Siwakow z Wisłą zdobył mistrzostwo Pol...

Zdenek Ondrasek tęskni za ukochaną. A w klubie ma problem......

RANKING: Ekstraklasa 2021/2022 na Facebooku. Ilu fanów mają ...