https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pogrzeb byłego wiceprezydenta Oświęcimia. Włodzimierza Palucha pożegnała rodzina, przyjaciele i liczni oświęcimianie. Zdjęcia

Bogusław Kwiecień
Uroczystość pogrzebowa w sali pożegnań na cmentarzu komunalnym w Oświęcimiu
Uroczystość pogrzebowa w sali pożegnań na cmentarzu komunalnym w Oświęcimiu Urząd Miasta w Oświęcimiu
Na cmentarzu komunalnym w Oświęcimiu odbyły się uroczystości pogrzebowe Włodzimierza Palucha. W ostatniej drodze byłemu wiceprezydentowi miasta, radnemu, wielkiemu społecznikowi wraz z rodziną towarzyszyli liczni oświęcimianie, samorządowcy, przedstawiciele organizacji, instytucji i placówek miejskich.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Do ostatnich dni był oddany sprawom Oświęcimia i mieszkańców

Włodzimierz Paluch zmarł w ub. tygodniu, 10 lutego, w wieku 85 lat. Dzisiaj, 15 lutego, podczas uroczystości pogrzebowych na oświęcimskim cmentarzu wiele razy podkreślano jego ogromną rolę i zaangażowanie w sprawy miasta, jako radnego czterech kadencji, wiceprezydenta Oświęcimia w latach 1998 - 2002, a także oddanego ludziom różnych środowisk społecznika.

Włodzimierz Paluch był m.in. przewodniczącym Oświęcimskiej Rady Seniorów, działaczem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich Klub Samborzan, człowiekiem wielu zainteresowań i pasji.

- Jedną z nich był Oświęcim, drugą Kresy, z których pochodził - zauważył prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, który pożegnał zmarłego w imieniu władz miasta.

Ci, którzy mieli okazję poznać, podkreślają, że był człowiekiem wielkiego serca i wrażliwości. Nikogo nie zostawił w potrzebie.
Tak było również po napaści Rosji na Ukrainę, gdy mocno angażował się w pomoc dla ukraińskiego Sambora. Nie szczędził sił i czasu organizując zbiórki na rzecz mieszkańców Ukrainy i uchodźców.

Pielęgnował tradycje kresowe, przypominał i organizował ważne dla Kresowian obchody rocznic, w tym Zbrodni Wołyńskiej. Był także zaangażowany m.in. w działalność Fundacji Hospicjum Pomnik Miastu Oświęcim czy Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży.

- W naszej pamięci i sercach przechowamy wspomnienia o Włodzimierzu, który dobrze wpisał się na karty historii Oświęcimia. I na zawsze na nich pozostanie - dodał prezydent Oświęcimia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Uroczystości w Gnieźnie. Hołd dla pierwszych królów Polski

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska