Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Uroczysta inauguracja akcji "Pola Nadziei" w Oświęcimiu
Akcja "Pola Nadziei" rozpoczęła się 10 marca i potrwa do 26 maja. Na świecie zainicjowana została przez Organizację Marie Curie Cancer Care w 1997 roku. W 2003 roku "Pola Nadziei" zakwitły także po raz pierwszy w Polsce za sprawą Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie. W kolejnych latach kampania rozszerzała się na kolejne miasta w Polsce z celem wsparcia działających tam placówek opieki terminalnej.


Jej znakiem jest żonkil, międzynarodowy symbol nadziei. W tym roku do programu dołączono się także w Oświęcimiu. Inauguracja odbyła się na terenie firmy Garden Space, gdzie powstała jedna z rabat z żonkilami.


Kwiatami są obdarowywane osoby, które złożą datki na funkcjonowanie oświęcimskiej placówki, bo celem akcji jest m.in. zbiórka funduszy na rzecz terminalnie chorych podopiecznych, przebywających w placówkach opieki paliatywnej.


- Hospicjum w Oświęcimiu działa od 2012 roku. Najwyższa więc już pora, by "Pola Nadziei" zakwitły także na ziemi oświęcimskiej - zauważa Helena Wisła, prezes Zarządu Fundacji Pomnik Hospicjum Miastu Oświęcim.

Celem akcji jest także przybliżenie lokalnej społeczności działalności oświęcimskiego hospicjum, które zapewnia bezpłatną, profesjonalną opiekę medyczną, duchową i psychologiczną dla osób terminalnie chorych i ich rodzin. - Opierając się na wartościach chrześcijańskich, otwieramy nasze serca dla każdego, bez względu na wyznanie czy sytuację materialną. Hojność społeczeństwa pozwala kontynuować naszą misję - podkreśla placówka.

Wsparcie finansować można okazać, dokonując wpłaty na rzecz hospicjum lub zostawienie datku w jednej z puszek kwestarskich.
"Pola Nadziei" to jednak nie tylko pomoc materialna, ale również szansa na budowanie wspólnoty pełnej empatii i wsparcia. Stąd m.in. obok datków ogromne znaczenie ma zaangażowanie wolontariuszy w działalność hospicjum.
Rabaty z żółtymi żonkilami oprócz Garden Space, zakwitły także w Przedszkolu Samorządowym im. Treflika w Zaborzu, przy Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu oraz Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 2 w Oświęcimiu.
Hospicjum w Oświęcimiu jedyne w powiecie
Hospicjum Pomnik Miastu Oświęcim powstało w 2012 roku. Jednym z jego pomysłodawców był August Kowalczyk, były więzień KL Auschwitz-Birkenau. Hospicjum stało się pierwszą i jedyną w powiecie oświęcimskim placówką świadczącą opiekę paliatywno-hospicyjną, które do dzisiaj objęło opieką blisko 2 tys. pacjentów.
Bądź na bieżąco i obserwuj
- Oświęcim dziesięć lat temu w Google Street Wiev. Zobaczcie zdjęcia
- Takiej imprezy w Oświęcimiu jeszcze nie było! Przyciągnęła tłumy miłośników. Zdjęcia
- Obwodnica Oświęcimia do S1 rośnie w oczach. Tak wygląda po 16 miesiącach inwestycji!
- Oświęcim. Bieg Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2024. WIDEO
- Oświęcim. Bieg Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2024. WIDEO
- Wkręceni w teatr. W Grupie Teatralnej Niezależna w Chełmku spełniają marzenia
