Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Policjanci ćwiczyli na lodowisku w Nowym Targu. Na wypadek starcia kibiców

Łukasz Bobek
Łukasz Bobek
Wideo
od 16 lat
Podczas meczu hokejowego w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu doszło do starcia kibiców rywalizujących drużyn. Niezbędna była interwencja Policji… Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń dla policjantów wchodzących w skład VII Kompanii Nieetatowych Pododdziałów Prewencji Policji KWP w Krakowie zorganizowanych na terenie nowotarskiej hali.

Ćwiczenia z zakresu taktyki działań podczas zbiorowego zakłócenia porządku publicznego zorganizowano we wtorek w Nowym Targu. Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności, wypracowanie form i metod skutecznego działania przy rozwiązywaniu sytuacji kryzysowej. Podczas prowadzonych zajęć swoje umiejętności doskonalili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem oraz Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach wchodzący w skład VII Kompanii Nieetatowych Pododdziałów Prewencji Policji (NPP) KWP w Krakowie.

- NPP to jednostki powołane w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas zgromadzeń publicznych oraz imprez masowych, a także w związku z przejazdami osób w nich uczestniczących, konieczności zapewnienia ochrony porządku publicznego i mienia obywateli w czasie akcji ratowniczych podczas katastrof naturalnych, awarii technicznych i zagrożeń epidemiologicznych lub ekologicznych, organizowania działań w ramach pościgów za niebezpiecznymi przestępcami oraz wydarzeń nadzwyczajnych wymagających natychmiastowego użycia zwiększonych sił policyjnych – informuje policja.

Tego dnia w ramach podpisanego porozumienia z nowotarską komendą, uczniowie klasy czwartej Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży w Nowym Targu mogli zobaczyć, jak wygląda doskonalenie musztry policyjnej, tworzenie tyralier policyjnych oraz działania pododdziałów zwartych. Dowódca ćwiczeń przybliżył kadetom jak wygląda służba w Policji, czym zajmują się Nieetatowe Pododdziały Prewencji Policji, omówił elementy wyposażenia policjanta typu PZ wykorzystywane podczas policyjnych zabezpieczeń. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda procedura przyjęcia do służby i jakie warunki należy spełnić, aby zostać policjantem.

Na zakończenie przedstawiciel Grupy Podhalańskiej GOPR przedstawił taktykę oraz zasady prowadzenia poszukiwań osób zaginionych w terenie górskim i leśnym.

Nowa aparatura przekazana przez WOŚP dla szpitala w Nowym Targu

Nowotarski szpital otrzymał nowoczesne aparaty do badań prób...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska