Półfinałowa porażka z Koreą Południową
Biało-Czerwone walczyły w składzie: Renata Knapik-Miazga (AZS AWF Kraków), Ewa Trzebińska, Martyna Swatowska-Wenglarczyk (obie AZS AWF Katowice) i Magdalena Pawłowska (AZS AWF Warszawa). Zabrakło Aleksandry Jareckiej, która w sobotę była trzecia indywidualnie.
Mistrzynie świata rozpoczęły zmagania od zwycięstwa nad Japonkami 45:38 w 1/8 finału, w ćwierćfinale pokonały Amerykanki 41:36, by w półfinale przegrać z prowadzącymi w światowym rankingu Koreankami 35:39.
Trzecie miejsce sprawiło, że Polki umocniły się wśród czterech czołowych zespołów listy światowej, które awansują do igrzysk olimpijskich w Paryżu. Na piątą pozycję awansowały Ukrainki, ale ich strata jest znaczna, a poza tym spoza "czwórki" zakwalifikują się cztery kolejne drużyny z uwzględnieniem klucza geograficznego, m.in. jedno miejsce przypadnie Europie. Kwalifikacje olimpijskie potrwają do końca marca 2024.
Słabsze występy innych polskich zespołów
Znacznie gorzej spisały się inne nasze zespoły, które brały udział w inauguracyjnych zawodach szermierczego Pucharu Świata. W Algierze (Algieria) szablistki zajęły 10. lokatę, z kolei szabliści uplasowali się na 20. pozycji. W szwajcarskim Bernie szpadziści zostali sklasyfikowani na 19. pozycji, z kolei rywalizujące w Stambule florecistki uplasowały się na szóstym miejscu.
Kolejne zawody szermierczego Pucharu Świata zostały zaplanowane w dniach 7-10 grudnia. W Orleans (Francja) o triumf walczyć będą szabliści i szablistki, w Vancouver (Kanada) wystąpią szpadziści i szpadzistki, florecistki udadzą się do Nowego Sadu (serbia), z kolei florecistów czeka wizyta w Tokoname (Japonia).
