FLESZ - Morsowanie dla każdego?

Park przy forcie ma zajmować teren o powierzchni 2 hektarów. Proponowana koncepcja jego zagospodarowania jest w trakcie opracowania. Zakłada funkcjonalne uporządkowanie przestrzeni parkowej, stworzenie dogodnego miejsca do wypoczynku i sąsiedzkiej integracji.
Teren parku znajduje się w bezpośrednim otoczeniu pozostałości austriackiego fortu reditowego nr 7 „Za rzeką”, należącego do Twierdzy Kraków wzniesionej w XIX wieku. Bronowicki fort stanowił początek pierścienia fortyfikacji wokół Krakowa. „W tym momencie jest ostatnim fortem reditowym pierwotnego, zewnętrznego pierścienia fortyfikacji - nie ma drugiego takiego obiektu w Krakowie” - podkreśla ZZM.
W tym roku w ramach projektu budżetu obywatelskiego (BO) "Tak! Dla Parku przy Forcie w Bronowicach" zostały wykonane prace porządkowe oraz właśnie opracowywany jest projekt koncepcyjny zagospodarowania terenu. Odbyły się dwa spotkania konsultacyjne z mieszkańcami, przedstawicielami Rady Dzielnicy VI Bronowice, inicjatywy Zielone Bronowice i szkoły przy ul. Złoty Róg - właśnie w ramach projektu BO.
Jak zapowiadał przed ostatnim, środowym spotkaniem ZZM, po nim - w razie konieczności - wprowadzone zostaną korekty i projekt, jak zagospodarować teren parku, zostanie przesłany do zaopiniowania przez Radę Dzielnicy VI Bronowice.
Jaka propozycja została zaprezentowana mieszkańcom? Wizualizacje pokazujemy na kolejnych slajdach.
- Nowy sklep w Chrzanowie. Wielkie centrum wyposażenia wnętrz już otwarte!
- Przepych i luksus! Najpiękniejsze i najdroższe mieszkania do kupienia w Krakowie
- Ponad pół tysiąca niechcianych aut na miejskim parkingu. Są perełki
- Gdzie w Krakowie można zrobić najtańsze zakupy? Od 258 do 380 zł za koszyk 50 towarów
- Wielkie otwarcie Ogrodu Świateł. Widowiskowe iluminacje przyciągnęły tłumy!
- Trzecia dawka szczepionki - objawy. Co się dzieje po trzeciej dawce? [LISTA]