Powiat chrzanowski. Wspólnymi siłami powstaje ścieżka rowerowa wzdłuż DW 933 z Chrzanowa do Libiąża i dalej do Chełmka [ZDJĘCIA]

Monika Pawłowska
Rowerzyści z Chrzanowa i Libiąża, jeszcze w tym roku będą mieli do dyspozycji ścieżkę rowerową w pięknych okolicznościach przyrody. Jest plan, by wiodła do Chełmka. Burmistrz Jacek Latko i wicestarosta chrzanowski Bartłomiej Gębalą, "dozorują" prace.
Rowerzyści z Chrzanowa i Libiąża, jeszcze w tym roku będą mieli do dyspozycji ścieżkę rowerową w pięknych okolicznościach przyrody. Jest plan, by wiodła do Chełmka. Burmistrz Jacek Latko i wicestarosta chrzanowski Bartłomiej Gębalą, "dozorują" prace. Starostwo Powiatowe Chrzanów/Gmina Libiąż
Udostępnij:
W powiecie chrzanowskim nie brakuje fascynatów rowerowych eskapad. Jeszcze w tym roku będą mieli do dyspozycji ścieżkę rowerową w "pięknych okolicznościach przyrody" - w lesie, wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 933 pomiędzy Chrzanowem i Libiążem. W nieco odleglejszej perspektywie powiedzie dalej, aż do Chełmka (pow. oświęcimski). Szykujcie rowery jeszcze tej jesieni!

Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Nowy szlak dla rowerzystów jeszcze tej jesieni połączy Chrzanów z Libiążem

Powiat Chrzanowski, jako inwestor, buduje właśnie szlak rowerowy biegnący w śladzie dotychczasowej bruzdy przeciwpożarowej wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 933. Przewidywany koszt inwestycji, to 270 tys. zł. Powiat już sfinansował połowę ścieżki biegnącej od Chrzanowa do Libiąża. Drugą część, od parku leśnego w stronę Libiąża, sfinansuje gmina Libiąż.

- Środki finansowe z gminy Libiąż, są niezbędne do wykonania tego ciągu rowerowego, a ich przekazanie jest dowodem na bardzo dobrą współpracę powiatu i Libiąża

- podkreśla wicestarosta chrzanowski Bartłomiej Gębala.

Samorząd Libiąża zdecydował się partycypować w kosztach inwestycji. W piątek 3 września 2021 r. Rada Miejska w Libiążu podjęła uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej chrzanowskiemu powiatowi w wysokości 125 tys. zł na budowę dalszego odcinka ścieżki od parkingu leśnego w stronę Libiąża.

- Mój pomysł sprzed kilku lat doczekał się realizacji

– mówi Jacek Latko, burmistrz Libiąża. - Jest to możliwe dzięki przychylności radnych, ale też zgody Lasów Państwowych, które zezwoliły na powstanie ścieżki rowerowej, która ma nawierzchnię z tłucznia. Ze względów technicznych i umiejscowienia ścieżki w lesie, było to najkorzystniejsze rozwiązanie. Lasy Państwowe nie zgodziły się na asfalt, ale przecież nie chodzi o to chodziło – dodaje.

Zakres prac obejmuje: korytowanie, podbudowę tłuczniową oraz wykonanie kamiennej nawierzchni. Dotychczas wykonano dolną podbudowę.

- Obecnie trwają prace związane z wykonywaniem korytowania i podbudowy na odcinku od wiaduktu w Kroczymiechu do parkingu przy ul. Leśnej w Libiążu

– mówi Zbigniew Zaręba, wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.
Ścieżka prowadzi wśród drzew i krzewów, więc przejażdżka będzie samą przyjemnością. Powinna być gotowa za nico ponad miesiąc.

Ścieżki już są, a będą kolejne, aż do Chełmka w powiecie oświęcimskim

Na tym nie koniec dobrych informacji dla cyklistów. Burmistrz Libiąża Jacek Latko i wicestarosta chrzanowski Bartłomiej Gębala, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, chcą doprowadzić do utworzenia ścieżki rowerowej łączącej Libiąż z Chełmkiem. Wkrótce odbędzie się w tej sprawie robocze spotkanie ze starostą oświęcimskim i burmistrzem Chełmka.

Stąd już blisko do Oświęcimia, a dalej Wiślaną Trasą Rowerową do Krakowa.

Powiat Chrzanowski wybudował ciąg pieszo-rowerowy na chrzanowskim Borowcu. Zarząd Powiatu zapowiada, że będą kolejne ścieżki. Podpisano umowy na wykonanie dokumentacji projektowej ścieżek rowerowych: wzdłuż drogi powiatowej ul. Słowackiego w Trzebini (na odcinku od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania z ul. Chrzanowską w Pile Kościeleckiej). Wartość projektu to 127 182 zł brutto oraz wzdłuż ul. Prusa w Alwerni o wartości 158 362 zł brutto.

FLESZ - Alarm dla klimatu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Krakowska
Dodaj ogłoszenie