WIDEO: Tak wygląda nowa droga do domu premier Szydło
Autor: Taida Jasek, Gazeta Krakowska
Jak się okazuje, ekstra pieniądze (140 tys. zł) znalazły się już w następnych dniach. Stało się to zaraz po naszym artykule „Dobra zmiana u Beaty Szydło”, w którym opisaliśmy, jak gmina utwardziła gruntową drogę kamieniem. 17 marca robotnicy przystąpili do asfaltowania na Groblowej. Prace szły sprawnie i jeszcze w piątek przed świętami zostały zakończone. Wczoraj ciężki sprzęt zjechał z terenu budowy. Nastąpił oficjalny odbiór.
Teraz przejechanie 700-metrów drogi pod dom pani premier to prawdziwa przyjemność. Asfalt jest równy jak stół. Po obu stronach zrobiono pobocza z kamienia. Wcześniej pomimo wysypania kruszywa szybko powstawały dziury. Jazda przypominała slalom gigant.
Mieszkańcy rodzinnej wsi Beaty Szydło twierdzą, że w tej chwili ul. Groblowa to jedna z najlepszych dróg w całej gminie Brzeszcze. Zadowolenia z nowej nawierzchni nie kryli pracownicy Biura Ochrony Rządu, pilnujący posiadłości Beaty Szydło.
- Po wypadku prezydenta Andrzeja Dudy lepiej dmuchać na zimne - mówił wczoraj jeden z „borowców”, którzy zatrzymali naszych dziennikarzy, nie pozwalając podjechać zbyt blisko domu pani premier.
Beata Szydło miała okazję przetestować asfaltowy dywan podczas świąt. W poniedziałek była w domu i na mszy w miejscowym kościele.
Jednym z największych zwolenników położenia asfaltu był Czesław Smółka, sołtys Przecieszyna. Mocno lobbował, żeby gmina jeszcze w tym roku zrealizował tę inwestycję. - Teraz gmina i wieś nie muszą już się wstydzić - podkreślił w rozmowie z „Gazetą Krakowską”. Inni mieszkańcy Przecieszyna niechętnie wypowiadają się o wykonanej w ekspresowym tempie inwestycji.
- To była siła wyższa, zarządzenie z rządu - przekonywał wczoraj jeden z mężczyzn w sklepie. Inny przechadzał się z dzieckiem niedaleko wyasfaltowanej drogi i tłumaczył, że te prace wcześniej czy później i tak zostałyby zrealizowane.
- Wielu ludzi buduje tam domy. Myślę, że kariera Beaty Szydło tylko przyśpieszyła i tak nieuniknioną decyzję - twierdzi. - Teraz teren zyska podwójnie na atrakcyjności. Każdy chce być sąsiadem pani premier.
Współpraca Taida Jasek