Twórcami postaci superkobiety byli rysownik Harry G. Peter i psycholog William Moulton Marston, znany z prac nad udoskonaleniem skuteczności wariografu. Inspiracją dla tego drugiego była przede wszystkim mitologia grecka, jak również jego własne badania z dziedziny psychologii.
Po latach bezowocnej pracy nad wykrywaczem kłamstw, bazującym na pomiarach ciśnienia krwi, psycholog wykorzystał swą wiedzę o ludzkim umyśle do stworzenia Wonder Woman. Jego badania utwierdziły go w przekonaniu, że kobiety nie tylko są w stanie dorównać mężczyznom, ale też, że są bardziej szczere i niezawodne od mężczyzn, przez co mogą pracować efektywniej.
Postać stworzona przez Petera i Marstona miała być odpowiednikiem Supermana. Wywodziła się z plemienia Amazonek, które żyło na fikcyjnej wyspie Themiscira. Po przeniknięciu do świata ludzi ukrywała się pod postacią zwykłej kobiety – Diany Prince. Mając do dyspozycji niezłomny charakter i nadnaturalne moce, Wonder Woman służyła ludzkości, ratując ją przed licznymi zagrożeniami. Marsten nadał swej bohaterce takie cechy, że stała się ona komiksową „ikoną” feminizmu. Pierwsza opowieść rysunkowa z jej udziałem pojawiła się w druku w 1941 roku.
Film upomniał się o Wonder Woman stosunkowo późno. Najpierw zrealizowano w 1974 roku telewizyjną produkcję z jej udziałem. Dwa lata później rozpoczęła się emisja serialu, który cieszył się sporym powodzeniem. W rolę superkobiety wcieliła się Lynda Carter. Hollywood przypomniało sobie o Wonder Woman dopiero w minionej dekadzie. Jej nowe wcielenie zobaczyliśmy najpierw w filmie „Batman vs. Superman: Świt sprawiedliwości”. Ponieważ przypadło do gustu widzom, zrealizowano osobny film o jej przygodach. Główną rolę zagrała izraelska piękność – Gal Gadot. Teraz otrzymujemy jego sequel.
Tym razem akcja rozgrywa się w 1984 roku. Diana Prince pracuje jako archeolożka w Nowym Jorku. Pewnego dnia udaje jej się odzyskać z rąk złodziei tajemniczy artefakt z rzymskich czasów. Nieopacznie trafia on jednak w ręce chciwego nafciarza – Maxa Lorda. Okazuje się, że przedmiot potrafi spełniać ludzkie życzenia. Lord wykorzystuje go do swych niecnych celów i wkrótce świat pogrąża się w chaosie. Diana przybiera więc postać Wonder Woman i próbuje uchronić ludzkość przed totalną zagładą.
Główną atrakcją obu części przygód superkobiety jest grającą ją Gal Gadot. Ta urodzona w 1985 roku aktorka w młodości trenowała rożne sporty i uczęszczała na lekcje tańca. Potem zaczęła karierę modelki i została Miss Izraela. To otwarło jej drogę do kina. Popularność przyniósł Gadot występ w piątej części cyklu „Szybcy i wściekli”, jednak światową gwiazdą została po zagraniu Wonder Woman w produkcji z 2017 roku.
- Uważajcie na świąteczny makowiec! Wydano pilne ostrzeżenie!
- Tego nie wolno robić w bloku! Grill, czy "dymek" na balkonie to dopiero początek
- Drewniane domki do kupienia w Małopolsce do 200 tys.
- Na Kasprowym Wierchu pusto jak nigdy. Turystów brak. A widoki olśniewające!
- Płace w Krakowie: w których branżach zarabia się najlepiej, a w których najgorzej?
