https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezesi krakowskich spółek pojechali na dwa dni do pięciogwiazdkowego hotelu do Gródka nad Dunajcem

Grzegorz Skowron
Oficjalne zdjęcie z narady prezesów krakowskich spółek komunalnych
Oficjalne zdjęcie z narady prezesów krakowskich spółek komunalnych
Szefowie krakowskich spółek komunalnych na dwa dni pojechali do 5-gwiazdkowego hotelu Heron w Gródku nad Dunajcem. Naradę zorganizował Krakowski Holding Komunalny, uczestniczyli w niej prezesi i przewodniczący rad nadzorczych miejskich spółek. Dwudniowe spotkanie kosztowało blisko 40 tys. złotych.

Pokój ze śniadaniem w hotelu Heron nad brzegiem jeziora Rożnow­skiego kosztuje od 600 do 1,8 tys. zł za dobę. Do dyspozycji gości jest m.in. kryty basen, spa i centrum fitness. Strefa wellness (basen, jaccuzi, kompleks saun) dostępne są w cenie za pokój, tak samo jak sala multimedialna, gdzie można m.in. pograć na PlayStation.

Naradę zorganizował Krakowski Holding Komunalny. Ale uczestniczyli w niej nie tylko członkowie zarządów spółek tworzących grupę kapitałową (Krakowski Holding Komunalny, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i Agencja Rozwoju Miasta), ale także Trasy Ła­giewnickiej i Miejskiej Infrastruktury oraz kilku zaproszonych gości. W sumie – 38 osób. Koszt - 39,39 tys. zł poniosły spółki.

Pierwszego dnia ich prezesi prezentowali tegoroczne plany finansowe, drugiego mowa była o walce ze smogiem. – Pragmatyka tego typu spotkań wskazuje, że organizowanie ich poza miejscem pracy pozwala lepiej skupić się nad zaproponowanymi tematami – tłumaczy Dominika Biesiada-Klimczak, rzeczniczka KHK, dlaczego spotkania nie zorganizowano w Krakowie. Można się też domyślać, że szefowie miejskich spółek potrzebowali „uwolnić marzenia, obudzić zmysły” i „wiosennego przebudzenia” – tak na swojej stronie reklamuje się hotel Heron.

„Zależy nam, abyś zabrał stąd ze sobą najwspanialsze wspomnienia. Specjalizujemy się w chwilach pięknych. Takich, które zapamiętasz na zawsze. Zależy nam, by zaskoczyć wszystkie Twoje zmysły. I na nowo obudzić Cię do życia!” - tak reklamuje się pięciogwiazdkowy hotel Heron w Gródku nad Dunajcem, do którego na dwa dni pojechali prezesi i szefowie rad nadzorczych krakowskich spółek komunalnych. Oczywiście służbowo, by debatować m.in. o tym, jak walczyć ze smogiem.

Bez komentarza?

Jeszcze w czwartek 7 marca 2019 roku spotkanie owiane było tajemnicą, W piątek próbowaliśmy się skontaktować z prezesem KHK Tadeuszem Trzmielem. Bezskutecznie. A gdy zadaliśmy pytania na temat wyjazdu, Urząd Miasta oficjalnie poinformował o zorganizowaniu w Gródku seminarium „Gospodarka niskoemisyjna miasta Krakowa”.

Do KHK odsyłała nas z kolei Monika Chylaszek, rzeczniczka prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego, któremu podlegają miejskie spółki. - To sprawa spółek - ucięła krótko proszona o komentarz.

W biurze KHK usłyszeliśmy, że uzyskanie informacji o wyjeździe będzie trudne, bo rzeczniczki Dominiki Biesiady-Klimczak nie ma w piątek w pracy, a dyrektor, który mógłby nam coś powiedzieć, jest właśnie w... Gródku. Dostaliśmy obietnicę, że ktoś się z nami skontaktuje. Wysłaliśmy pytania i niespodziewanie rzeczniczka KHK odpisała, że dostaniemy na nie odpowiedź. A kilka godzin później na stronie internetowej magistratu pojawił się komunikat o zorganizowaniu w Gródku seminarium „Gospodarka niskoemisyjna miasta Krakowa”. Zwykle o takich wydarzeniach służby prasowe prezydenta informują z wyprzedzeniem.

Są goście? To hotel wskazany

O komentarz zapytaliśmy Rafała Komarewicza, przewodniczącego prezydenckiego klubu w Radzie Miasta Krakowa oraz wiceprzewodniczącego rady. Spytaliśmy radnego, czy zasadny jest wyjazd do luksusowego hotelu, skoro spotkanie można zorganizować w Krakowie w budynkach należących do miasta, np. w którejś z magistrackich sal lub chociażby w Centrum Kongresowym ICE.

- Nie umiem na to odpowiedzieć, bo nie jestem członkiem zarządu KHK. Nie wiem, czy kogoś tam zaprosili, dlaczego wybrali ten hotel, nie wiem, dlaczego nie mogli tego zrobić w Krakowie #- stwierdził Rafał Komarewicz. Dodał, że jeśli jednak byli zaproszeni jacyś goście, to „być może wskazany był hotel”. Goście rzeczywiście byli - dwóch profesorów Politechniki Krakowskiej.

Gródek? Bo blisko Krakowa

Z naszych informacji wynika, że nie wszystkim uczestnikom seminarium podobał się pomysł wyjazdu do Gródka.
Koszty pobytu swoich przedstawicieli pokryły miejskie spółki. Oficjalnie żaden z prezesów nie chciał rozmawiać o kontrowersyjnym wyjeździe.

Dlaczego o problemach Krakowa nie można było rozmawiać np. w jednej z sal magistratu? - Pragmatyka tego typu spotkań wskazuje, że organizowanie ich poza miejscem pracy uczestników (oderwanie na półtora dnia od bieżącego zarządzania spółką, nieprzerywana telefonami i spotkaniami praca) pozwala lepiej skupić się nad zaproponowanymi tematami - tłumaczy Dominika Biesiada-Klimczak. Rzeczniczka KHK nie ukrywa, że spotkania wyjazdowe szefowie spółek odbywają się średnio raz w roku, ale w planie na ten rok jest... zwiększenie ich częstotliwości.

Jakie były powody wybrania 5-gwiazdkowego hotelu w Gródku? - Hotel Heron został wybrany spośród kilku innych małopolskich hoteli, gdyż przedstawił najlepszą ofertę organizacji spotkania. Nie bez znaczenia jest także niewielka odległość Gródka od Krakowa - podkreśla rzeczniczka KHK. To ostatnie wyjaśnienie może dziwić, bo owa niewielka odległość to ok. 90 km, na pokonanie których potrzeba co najmniej 1,5 godziny.

POLECAMY - KONIECZNIE SPRAWDŹ:

WIDEO: Barometr Bartusia. Na konsumpcji długo nie pociągniemy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 60

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

o
olo
Heron, Heron ,nie ma to czasem coś wspólnego z żydami .Bo jeśli tak to przypominam ,że w Polsce obowiązuje bojkot wszystkiego co żydowskie po ostatnich skandalicznych wypowiedziach żydowskich przywódców o POLSCE. Jeśli tak to ładne kwiatki .
K
KRK
Seminarium o krakowskim smogu nie mogło odbywać się w Krakowie, bo tu truje smog. Koleżanki i koledzy urzędnicy postanowili wyjechać na świeże powietrze. Im częściej, tym lepiej. Pieniądze podatników to nie wszystko, zdrowie jest najważniejsze!
m
mraio
Brak akceptacji dla takich wydatków! Przechodzenie na porządek dzienny z takimi wydatkami to policzek dla uczciwych krakowian którzy duszą się w smogu, stoją w wiecznych korkach i płaca coraz wyzsze podatki.
g
gocha
Kaziku, nie w namiocie a w barze mlecznym,widoki ładne na wodę i promocja Krakowa darmowa no i taniej.
K
Kazik
To co, w namiocie mieli się spotkać? Durny judaszowski tekst.
S
Sokular
Jak na nich to cieniutko
G
Gość
A nie mówiłem, że złodzieje, my mamy k**** gryźć trawę a oni kradną na potęgę!!!!!
K
Kajfasz
...Judasz...
x
xnc
Do kolejnych wyborów większość ludzi zapomni o tym, a media zadbają żeby im tego nie przypominać. Będzie jeden wróg - PiS, a szeregi będą zwarte i gotowe w walce z tym wrogiem. Wygra ponownie obóz prywaty, korupcji i konserwy PRL-owskiej. I tak już z tkanki Krakowa nic nie zostało, zabetonowane na amen, zaludnione wieśniakami i ukraińcami. Stare Miasto to już tylko wesołe miasteczko, otoczone betonowymi slumsami zwanymi "apartamętami".
f
fdqe
Ciekawe ,bo wodociągi maja taki ośrodek konferencyjny na wyciągnięcie ręki w Dobczycach ,więc po co w Gródku ?

Powiedzcie do kogo należy ten ośrodek w Gródku to się dowiemy dlaczego tam zorganizowano ta k....konferencję
q
qev
Ładniejsze sprowadzono w części nieoficjalnej ?

Kto to jest ten gość pierwszy na zdięciu z lewej ?
g
gosc
Baby brzydkie na zdjęciach
L
LH
Dokładnie tak. Nie rozumiem jak można pisać taki w gruncie wstrętni artykuł. 40 tysięcy to nic, a prezesi, dyrektorzy i specjaliści mogą się od czasu do czasu tak spotkać. Normalne zasady dobrego przywództwa, zarządzania. Wiecie czemu dyrektorzy boją się rozmawiać - bo są Szczucin przez społeczeństwo podjudzane przez dziennikarzy.
I
Imprezy
Jak lwy ucZestnicy tego darmwego luksusu co widac w postach.
S
Skorzystam
Z tej taniochy
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska