Na rynku widać duży spadek zainteresowania kredytami hipotecznymi

Nowa wystawa stała Muzeum Krakowa: „Kraków od początku, bez końca” otwarta po remoncie w Pałacu Krzysztofory, dwa projekty Muzeum Narodowego w Krakowie: otwarcie w budynku Starego Spichlerza przy pl. Sikorskiego 6 biograficznego Muzeum Stanisława Wyspiańskiego oraz wystawa „4 x Nowoczesność. Polskie Style Narodowe 1890-1918”- pierwsza z czterech ekspozycji cyklu „4 x Nowoczesność” zaplanowanych do 2024 r., wawelska ekspozycja „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021 - 1961 – 1921” opowiadająca o burzliwych losach królewskich tapiserii oraz obchody jubileuszu 500-lecia dzwonu Zygmunt, którym towarzyszył szereg inicjatyw podkreślających wyjątkowe znaczenie Zygmunta dla historii oraz kultury to krakowskie inicjatywy, które zakwalifikowały się do finału konkursu Wydarzenia Historyczne Roku 2021.
O tytuł ubiega się piętnaście wydarzeń wyłonionych spośród blisko dwustu zgłoszonych projektów zrealizowanych w kraju i zagranicą.
Oprócz krakowskich projektów, w konkursie znalazły się także rzeszowskie wydarzenie edukacyjne „Baśniowe pogranicze. W krainie legend polskich i słowackich”, projekt „Z Sierakowa pod Chocim. W 400. rocznicę zwycięstwa”, Tajna misja Mazurów” Stowarzyszenia Pojezierze, gra planszowa „Gas Age – Epoka Gazu”, Akademia Witolda Pileckiego, otwarcie Muzeum Pamięci Sybiru, zrewitalizowanego zamku w Szczytnie oraz Centrum Szyfrów Enigma, wystawa o stanie wojennym we Wrocławiu oraz łódzka ekspozycja opowiadająca o przemyśle włókienniczym.
O tym, który projekt zwycięży, zadecyduje publiczność. Głos można oddać do 15 sierpnia w trzech kategoriach: Wydarzenie, Wystawa, Edukacja poprzez stronę internetową: www.whr.muzhp.pl.
Zwycięzców poznamy we wrześniu podczas uroczystej gali.
Wydarzenie Historyczne Roku to plebiscyt organizowany przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl. Celem konkursu jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku promujących historię i kulturę Polski w kraju i za granicą. To już 15 edycja inicjatywy, do której łącznie zgłoszono około 1900 przedsięwzięć, a w internetowym głosowaniu wzięło udział blisko 50 tys. internautów. Do konkursu zgłaszają się zarówno znane instytucje ogólnopolskie, środowiska polonijne, jak i lokalne stowarzyszenia działające wyłącznie w danym regionie.
- Zanim wieś Zakopane stała się miastem. Tak tu było przed ponad 100 laty!
- Gdzie na szybki wypad z Krakowa? TOP 10 urokliwych miejsc z dala od zgiełku
- Greckie plaże i chorwackie wody na wyciągnięcie ręki. Wakacje 30 minut od Krakowa!
- Będzie nowy wiek emerytalny w Polsce? Takie mogą być emerytury stażowe
- Najmodniejsze sukienki na wesele w 2023 roku. Takie są trendy w tym sezonie
- TOP 15 najlepszych parków rozrywki w Polsce. Tu warto przyjechać! RANKING