PŚ siatkarzy: Polska - Tunezja WYNIK. Biało-Czerwoni wygrali mecz Pucharu Świata - siatkówka mężczyzn 1.10 [NA ŻYWO LIVE STREAM ONLINE]

Polska - Tunezja. W ataku Łukasz Kaczmarek
Polska - Tunezja. W ataku Łukasz Kaczmarek FIVB
PŚ siatkarzy 2019: Polska - Tunezja. We wtorek (1.10) Biało-Czerwoni rozpoczęli grę w kolejnej wielkiej imprezie, to siatkarski Puchar Świata Japonii. Wynik jest dobry, pokonali Tunezję 3:0 [relacja na żywo w TV i stream online w internecie].

Polska - Tunezja 3:0 (25:16, 25:23, 25:12)
Polska:
Łomacz, Kaczmarek, Lemański, Huber, Kwolek, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Janusz, Łukasik, Fornal, Szalacha.
Tunezja: Slimene, Miladi, Nagga, Moalla, Mbereki, Ayech, Hmissi (libero) oraz Bongui.

Trener Vital Heynen dał pograć zawodnikom, których nie było na zakończonych w weekend ME. Nie wystąpił jednak wracający po kontuzji Bartosz Kurek. W trzecim secie wszedł natomiast nny rekonwalescent - Tomasz Fornal (i to on uzyskał ostatni punkt w meczu).

W pierwszej partii Polacy wygrali bez problemów. W drugiej kłopoty były już na początku, rywale odskoczyli (1:5) i dzielnie się trzymali. W końcówce zabrakło im zimnej krwi od stanu 21:22 nasi siatkarzy doprowadzili do 24:23 (to było ich pierwsze prowadzenie w tym secie), a po chwili atak Bartosza Kwolka załatwił sprawę.

PŚ ŚWIATA SIATKARZY 2019 - PROGRAM I WYNIKI

Trzeci set bez historii - po w miarę wyrównanym początku Polacy podkręcili tempo (16:8 na drugiej przerwie technicznej) i pewnie zwyciężyli.

ME siatkarzy 2019. Oni zdobyli dla Polski brązowy medal [ZDJĘCIA]

Wcześniej pisaliśmy

PŚ siatkarzy: Polska - Tunezja 1.10

Nasza drużyna nie ma czasu na odpoczynek. Po zakończeniu ME we Francji (ostatni mecz rozegrała w sobotę) trzeba walczyć w Pucharze Świata w Japonii. Wyzwanie jest duże, bo ciągu dwóch tygodni (11-15 października) rozegrają w rundzie zasadniczej aż 11 spotkań.

Trener Vital Heynen zdecydował, że zawody zacznie druga część kadry, pod wodzą trenera Jakuba Bednarczuka. Pozostali, ale nie wszyscy (zabraknie m.in. Piotra Nowakowskiego i Dawida Konarskiego), dołączą z Francji. Do kadry wrócił natomiast Bartosz Kurek, który długo leczył kontuzję.

Do kadry wraca Bartosz Kurek, który długo leczył kontuzję

Na otwarcie jest teoretycznie łatwy rywal - Tunezja. Z tą ekipą Biało-Czerwoni ostatnio (na początku sierpnia) wygrali pewnie w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk, który obył się w Gdańsku.

Polska - Tunezja. Gdzie oglądać mecz na żywo?

Relacja na żywo z meczu PŚ siatkarzy: Polska - Tunezja będzie dostępna w telewizji. Oto programy, na których można oglądać transmisję live. Mecz rozpocznie się o 8:30, pół godziny później, niż planowano wcześniej. To efekt tego, że rozgrywane w tej samej hali spotkanie USA - Argentyna przedłużyło się.

• studio przedmeczowe - 7:00 Polsat Sport
  • studio przedmeczowe - 7:25 TVP Sport
  • Polska - Tunezja na żywo - 7:50 TVP Sport
  • Polska - Tunezja na żywo - 7:50 Polsat Sport

Bezpłatny stream online z meczu Polska - Tunezja będzie na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport (od 19.30).