Ole Einar Bjoerndalen zajął dziś w Pokljuce 2. miejsce
Ole Einar Bjoerndalen zajął dziś w Pokljuce 2. miejsce Matthias Schrader
Niemiec Simon Schempp wygrał sprint w ramach biathlonowego Pucharu Świata w słoweńskiej Pokljuce. Drugie miejsce zajął niesamowity Ole Einar Bjoerndalen, najlepszy zawodnik w historii tego sportu.

27 stycznia Norweg będzie obchodził 42. urodziny. Sezon rozpoczął zwycięstwem w Oestersundzie, wczoraj (tracąc do Schemppa 15 sekund, obaj strzelali bezbłędnie) już po raz trzeci tej zimy stanął nas podium. Licząc zawody Pucharu Świata (w tym mistrzostwa świata) oraz igrzyska olimpijskie - po raz 174. w karierze! A mowa tylko o występach indywidualnych.

Obecnie w klasyfikacji PŚ Bjoerndalen ustępuje tylko Martinowi Fourcade'owi. Francuz w sprincie zajął 5. miejsce.

Do sobotniego biegu na dochodzenie (trzeba zająć miejsce w "60") nie zakwalifikował się żaden z Polaków. Czterech sekund zabrakło do tego Grzegorzowi Guzikowi.

W piątek o godz. 14.30 rozpocznie się sprint kobiet, w którym wystąpią: Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska, Monika Hojnisz oraz debiutująca w PŚ Kamila Żuk.

Bieg mężczyzn na 10 km: 1. Simon Schempp (Niemcy) 23.02,5 (0 rund karnych), 2. Ole Einar Bjoerndalen (Norwegia) strata 15,2 (0), 3. Jewgienij Garaniczew (Rosja) 25,1 (0)... 61. Grzegorz Guzik 2.17,2 (1), 75. Mateusz Janik 2.40,4 (1), 91. Rafał Penar 3.35,5 (1).

Klasyfikacja PŚ: 1. Martin Fourcade (Francja) 294 pkt, 2. Bjoerndalen 255, 3. Schempp 228.

Materiał oryginalny: Puchar Świata w biathlonie: Bjoerndalen znów szokuje. Przecież za chwilę skończy 42 lata! - Dziennik Polski