Puszcza Niepołomice. Komar musi odpocząć, szansa Wróblewskiego. Kto będzie bronił w meczu z Wisłą?

Kewin Komar w szpitalu w Bielsku-Białej spędził jedną noc - z soboty na niedzielę Tomasz Bochenek
Puszcza Niepołomice. Kewin Komar, bramkarz "Żubrów", który podczas sobotniego (20 sierpnia) meczu w Bielsku-Białej doznał wstrząśnienia mózgu, w tym tygodniu odpoczywa, ma przerwę od treningów. - Czuje się dobrze, wygląda na to, że to nic poważnego. Natomiast podchodzimy do sprawy ostrożnie, to uraz głowy, i robimy wszystko według zaleceń lekarza - mówi Marek Bartoszek, prezes spółki Niepołomicki Sport, w ramach której działa I-ligowa drużyna Puszczy.

Komar, rocznik 2003, w niepołomickim klubie jest od początku tego roku. Wiosną - jako rezerwowy, po odejściu z klubu Gabriela Kobylaka przejął po nim miejsce w bramce, miejsce w podstawowym składzie. W tym momencie odczuwa skutki odważnej interwencji w spotkaniu z Podbeskidziem, w 8 minucie - to wtedy rywal (były gracz Puszczy Maksymilian Sitek), starając się kopnąć piłkę, kopnął bramkarza w głowę.

- Po tej interwencji Kewin jeszcze chwilę grał, mówił, że wszystko jest OK. Ale po 15 minutach zgłosił niedyspozycję i pojechał do szpitala na badania. Został na noc na obserwacji. W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że ma lekkie wstrząśnienie mózgu - relacjonuje Bartoszek. Dodaje: - W najbliższym meczu na pewno między słupkami stanie Krzysiek Wróblewski. Po pierwsze - udowodnił, że na tę szansę zasługuje, po drugie - jest drugim bramkarzem. A na ławce będzie siedział Filip Uryga, czyli nasz trzeci bramkarz.

Wróblewski w Bielsku-Białej zaliczył bardzo udany, godzinny występ - przede wszystkim obronił w 90 minucie rzut karny, utrzymując Puszczy zwycięstwo (1:0). To był jednak dopiero pierwszy w karierze występ 20-letniego bramkarza na poziomie wyższym niż III liga. A Uryga, rocznik 2004, ma jeszcze mniejsze doświadczenie w piłce seniorskiej.

Nie zanosi się jednak na to, by niepołomicki klub musiał nagle szukać i transferować nowego golkipera. - Nie, w tym momencie nie ma potrzeby. Oczywiście, wiadomo, że przed powrotem do treningów Kewin przejdzie wszystkie potrzebne badania - mówi prezes spółki zawiadującej drużyną. - W dwóch najbliższych meczach będzie bronił Krzysiek, który i tak miał bronić w spotkaniu Pucharu Polski (30 sierpnia ze Stalą Stalowa Wola - przyp. boch). Jeżeli z Kewinem będzie wszystko w porządku, to potem będą rywalizować o miejsce w składzie na mecz z Wisłą.

Z "Białą Gwiazdą" na stadionie przy ul. Reymonta Puszcza zmierzy się 2 września. To będzie pierwsza w historii ligowa konfrontacja obu zespołów.

- Jeśli chodzi o to, kto w tym meczu będzie u nas bronił, to dużo będzie zależało od tego, jak Krzysiek zachowa się w dwóch najbliższych meczach - nie ukrywa Bartoszek. - Bo jeżeli zagra tak, jak z Podbeskidziem, to nie jest powiedziane, że trener znowu dokona zmiany. Zwłaszcza że i Krzysiek i Kewin są młodzieżowcami, co ułatwia nam sytuację. Wejście Wróblewskiego nie spowodowało, że my musimy nagle szukać młodzieżowca do gry na jakiejś innej pozycji. Na pewno Krzysiek ma teraz szansę. Pierwszą wykorzystał całkiem nieźle.

Najbliższy mecz - w piątek 26 sierpnia, o godz. 18 Puszcza podejmie w Niepołomicach Zagłębie Sosnowiec. Po 7 kolejkach "Żubry" mają 13 punktów, zajmują 4. miejsce w tabeli I ligi.

Wisła Kraków. Byli piłkarze i trenerzy "Białej Gwiazdy" zmie...