Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radni Łososiny Dolnej przyjęli rezolucję przeciwko szerzeniu ideologii LGBT

Alicja Fałek
Alicja Fałek
Radni z gminy Łososina Dolna uważają, że  lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe (LGBT) zagrażają wspólnocie narodowej. Na zdjęciu marsz równości z 19 maja w Krakowie
Radni z gminy Łososina Dolna uważają, że lesbijki, geje, osoby biseksualne i transpłciowe (LGBT) zagrażają wspólnocie narodowej. Na zdjęciu marsz równości z 19 maja w Krakowie Andrzej Banaś
Radni Łososiny Dolnej nie zgadzają się na wywoływanie fundamentalnych zmian w życiu społecznym, sprzecznych z zasadami chrześcijaństwa. Przyjęli rezolucję dotyczącą powstrzymania ideologii LGBT i ataków na Kościół, choć na terenie gminy nie odnotowano takich przypadków.

Najpierw Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął deklarację, w której nie zgadza się na działania promujące ruchy LGBT (skrót odnoszący się do lesbijek, gejów oraz osób biseksualnych i transpłciowych), które „zagrażają wspólnocie narodowej i tradycji chrześcijańskiej”.

Podobny dokument przyjęła Kalwaria Zebrzydowska. Teraz dołączyła do nich gmina Łososina Dolna.

Rezolucję dotyczącą „powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową oraz ataków na Polski Kościół i obrażania uczuć religijnych ludzi wierzących” przygotowało trzech radnych gminy Łososina Dolna z klubu PiS: Jerzy Schneider, Wiesław Cetnarowski i Jacek Turek. Przyjęto ją 11 głosami „za”, przy 2 „wstrzymujących się”.

- Obserwujemy wzmożone ruchy LGBT w większych miastach Polski i stanowczo się im sprzeciwiamy - wyjaśnia radny Turek. - Na naszym terenie nie było jeszcze przypadków promowania takiej ideologii, czy ataków na Kościół, ale dmuchamy na zimne.

W rezolucji można przeczytać, m.in. że promowanie ideologii ruchów LGBT kwestionuje prawa chronione w polskiej Konstytucji i ingeruje w autonomię wspólnot religijnych. Do tego niszczą ukształtowane przez Kościół katolicki wartości takiej jak: dążenie do poszukiwania prawdy, troska o rozwój moralny młodego pokolenia i instytucję rodziny. Dlatego nie zgadzają się na „homopropagandę”. Teraz treść rezolucji zostanie przekazana prezydentowi RP, premierowi oraz ministrowi edukacji i małopolskiemu kuratorowi oświaty.

- Czasami ręce opadają, gdy się patrzy na to, czym zajmują się samorządy - mówi Jakub Bocheński, koordynator regionalny Wiosny Biedronia w południowej Małopolsce. - Szukają potwora tam, gdzie go nie ma i powtarzają bajki. A wszystko to z niewiedzy.

Bocheński podkreśla, że nie istnieje coś takiego, jak ideologia LGBT, a rządzące w Polsce Prawo i Sprawiedliwość wprowadza obywateli w błąd, strasząc, m.in. tym, że chce się nauczać dzieci w szkołach homoseksualizmu.

Jego zdaniem rzetelna edukacja seksualna jest niezwykle potrzebna dla nastolatków, o czym mówi nawet sam papież Franciszek

- To absurdalne. Społeczność osób LGBT walczy o swoje podstawowe prawa. Chodzi tutaj przede wszystkim o formalizację związków tych samych płci - zaznacza sądecki przedstawiciel Wiosny Biedronia.

- Czy przywilejem jest możliwość dziedziczenia po sobie osób będących w stałym związku, wzięcia razem kredytu czy dostępu do informacji z przebiegu leczenia partnera?

Jednak coraz więcej samorządów nosi się z zamiarem przyjęcia podobnej rezolucji przeciwko ideologii LGBT.

- Zastanawiamy się nad podjęciem prac nad taką rezolucją - potwierdza Iwona Mularczyk, z klubu Prawa i Sprawiedliwości, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza.

FLESZ - Turystyka kosmiczna nie taka kolorowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska