O tym, że Rzegocki może zostać nowym polskim ambasadorem w Londynie napisał w poniedziałek „Newsweek”. Radny kurtuazyjnie nie potwierdzał, ale w środę po południu wszystko stało się jasne.
- Dziś Komisja spraw zagranicznych Sejmu jednomyślnie pozytywnie zaopiniowała moją kandydaturę na stanowisko Ambasadora w Zjednoczonym Królestwie. Trudno wyobrazić sobie większy zaszczyt niż reprezentowanie i praca dla naszej Rzeczypospolitej – napisał radny na Facebooku.
- Bardzo serdecznie dziękuję za niezwykle liczne wyrazy wsparcia, które od wczoraj pojawiają się na fb. Przed nami mnóstwo wyzwań, dlatego mocno liczę na Wasze dalsze wsparcie i współpracę – dodaje.
Arkady Rzegocki jest radnym został w 2014 roku. Politycznie jest związany z Jarosławem Gowinem. Jest politologiem, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2011 roku kierownik studiów podyplomowych „Polsko-brytyjskie partnerstwo strategiczne w UE i NATO”.