Sławomir Peszko i Radosław Majewski zrobili show. Wieczysta w PP wygrała z Hutnikiem II [ZDJĘCIA]

Puchar Polski, półfinał rejonu Kraków: Hutnik II - Wieczysta. Sławomir Peszko (nr 7) strzelił dla goście dwa gole Fot. Anna Kaczcmarz
Wieczysta w półfinale Regionalnego Pucharu Polski na szczeblu rejonu Kraków wygrała na wyjeździe z Hutnikiem II Kraków (mecz odbył się na boisku ze sztuczną nawierzchnią) i awansowała do finału. Bramki dla gości strzelili m.in. Sławomir Peszko i Radosław Majewski. Poniżej relacja i zdjęcia z tego spotkania (kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE).

Hutnik II Kraków – Wieczysta Kraków 3:8 (2:3)
Bramki:
0:1 Peszko 9, 0:2 Madejski 13, 1:2 Hafez 15, 2:2 Hajduk 20, 2:3 Kołodziej 25, 2:4 Majewski 46, 2:5 Majewski 56 karny, 2:6 Peszko 59, 2:7 Szewczyk 65, 2:8 Szewczyk 67, 3:8 Kalemba 75 samob.
Hutnik II: Dul – Olszewski (71 Mróz), Styrczula, Zając (37 Matysek), Pyciak – Hajduk (71 Kosakowski), Piskorz, Drąg, Reczulski, Tetych (46 Sobala) – Hafez (46 Wójcik).
Wieczysta: Miśkiewicz - Guzik, Kołodziej, Jampich (71 Kalemba), Frańczak – Krasuski (61 Gawęcki), Pietras, Majewski (77 Zieliński) – Madejski (71 Skrzypek), Szewczyk (84 Pachowicz), Peszko.

Kibice na meczu PP Hutnik II - Wieczysta

Kibice na meczu PP Hutnik II - Wieczysta obejrzeli 11 goli, ...

Wieczysta wygrała kolejny mecz, w lidze i PP w tym sezonie pozostaje niepokonana. Tym razem naszpikowana gwiazdami drużyna wprawdzie wykonała plan, wysoko wygrywając, ale musiała się zmierzyć z sytuacją, w jakiej jeszcze nie była, bo zawodnicy Hutnika II (prowadzenia przez trenera I drużyny Leszka Janiczaka) odrobili dwa gole straty. Ponadto strzelili jej łącznie trzy bramki (a mogli nawet więcej), co nikomu wcześniej się nie udało.

W 9 min Dul obronił uderzenie Peszki z ostrego kąta. Dobre wrażenie jednak szybko prysło, bo wznawiający grę golkiper kopnął piłkę wprost pod nogi byłego reprezentanta Polski, ten wpadł w pole karne, zwiódł rywala i trafił do siatki.

Bramkę na 0:2 też poprzedziło niefortunne zagranie hutników w obronie. Po wślizgu piłkę przejął Peszko, dośrodkował, a całość zamknął Madejski. Gdyby goście następnie wykorzystali trzeci „prezent” (14 min) – złe zagranie na przedpolu rywali przejął Majewski, podał do Peszki, ale ten zmarnował sytuację sam na sam – gospodarze pewnie by się już nie podnieśli. A tak po chwili był remis!

Najpierw Hafez minął Miśkiewicza i z bardzo ostrego kąta zdobył kontaktowego gola. Potem Hajduk kopnął do siatki piłkę, której w rękach nie utrzymał golkiper gości. Jeśli dodać, że te sytuacje przedzielił groźny strzał z dystansu Drąga (minimalnie niecelny), można było się spodziewać, że jeszcze będą emocje.

Resztą pierwszej połowy była wyrównana, ale niemal bez sytuacji bramkowych. Jedyny gol padł po rzucie wolnym – Kołodziej z 25 m huknął w środek bramki, zaskakując Dula (futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki).

Sławomir Peszko, jakiego nie znacie. Trener Wieczystej Krakó...

Po przerwie Wieczysta szybko rozstrzygnęła losy spotkania. Do zdobycia gola potrzebowała ledwie 35 sekund – Majewski strzelił z wolnego nad murem, a piłka po ręce Dula wpadła do siatki.

Worek z bramkami wkrótce się rozwiązał. Majewski wykorzystał karnego po faulu Pyciaka na Peszce. Ten ostatni wkrótce trafił głową (po centrze Krasuskiego z głębi pola), po czym zaliczył asystę przy trafieniu z bliska na 2:7 Szewczyka. Na tym nie koniec. Dwie minuty później po strzale Frańczaka Dul nie utrzymał piłki w rękach, a z kolejnego „prezentu” skorzystał Szewczyk.

Piłkarze Hutnika nie odpuścili, mieli szanse na kolejne gole. Wyręczył ich Kalemba, który po zagraniu z Wójcika z lewej strony trafił do własnej bramki.

Mecz przedwcześnie skończył się dla Zająca. W I połowie stoper Hutnika uderzył głową w słupek piłkochwytu. Przyjechała po niego karetka, czekać na nią trzeba było 40 minut...

W finale PP w Krakowie Wieczysta zagra z Cracovią II, która po karnych pokonała Garbarnię II na jej boisku (w regulaminowym czasie było 1:1).

Mecz Dąbski - Wieczysta

Sławomir Peszko na Dąbskim. Mecz Dąbski - Wieczysta w klasie...

Kibice na meczu Wieczysta - Sokół Kocmyrzów

Kibice na meczu Pucharu Polski: Wieczysta Kraków - Sokół Koc...

Kibice na meczu Wieczysta Kraków - Piast Wołowice

Kibice na meczu Wieczysta Kraków - Piast Wołowice. Znajdź si...

Kibice na meczu Wieczysta - Wiślanie

Kibice na meczu Wieczysta Kraków - Wiślanie Jaśkowice w Regi...

Kibice na meczu Grębałowianka - Wieczysta

Klasa okręgowa Kraków. Kibice na meczu Grębałowianka - Wiecz...

Mecz Wieczystej w klasie okręgowej Kraków znów przyciągnął dużo widzów. Byliście na sobotnim (5.09.2020) spotkaniu w Bronowianką (7:0), znajdźcie się na zdjęciach. Przejdź do GALERII.

Kibice na meczu Wieczysta - Bronowianka w klasie okręgowej K...