Początek bieżącego roku już tylko pogłębiał tę nieoczywistą tendencję, a na koniec września 2021 roku zarejestrowanych w Krakowie kobiet było już o 754 mniej niż mężczyzn. Cały ten zachodzący proces pokazał jak pandemia wpłynęła na umocnienie się kobiet na krakowskim rynku pracy.
- Dziś można pokusić się o tezę, że kobiety odnalazły się zdecydowanie lepiej na rynku pracy - zarówno podczas pandemii jak i w okresie popandemicznym. Należy także podkreślić, że obecna liczba kobiet w rejestrach osób bezrobotnych już jest niższa niż z początkiem bieżącego roku. Zaobserwowana zasadnicza, wręcz rewolucyjna zmiana pozycji kobiet i mężczyzn na krakowskim rynku pracy powinna stanowić poważny przyczynek do systemowej dyskusji w zakresie aktywizacji zawodowej obu badanych grup – mówi Marek Cebulak, Dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.
- Na dzień 30 września 2021 roku w Grodzkim Urzędzie Pracy w Krakowie jest zarejestrowanych łącznie 15 856
osób z czego 52,4% to mężczyźni (8305), oraz 47,6% to kobiety (7551). Zauważalna jest tendencja spadkowa względem 30 czerwca 2021 roku o 654 osoby bezrobotne - czytamy w Krakowskim Obserwatorium Rynku Pracy.
- Popularne leki wycofane z aptek w Polsce. Jest nowa lista od GIF WRZESIEŃ 2022
- Najlepszy Dom Świata stoi pod Krakowem! Zobacz, jak wygląda!
- Linia tramwajowa do Górki Narodowej jak w San Francisco. Ale bez pętli?
- Kiedyś Wawel zasłaniał tajemniczy budynek. Teraz jego istnienie byłoby oburzające
- Samochody pojechały już S7. Odcinek od węzła Widoma do węzła Szczepanowice otwarty!
- Kto nie może wziąć ślubu kościelnego? Oto przypadki, gdy ksiądz odmówi narzeczonym
